Bitcoin (BTC) 30 Bin Dolarda Belirsizken, Ripple (XRP) 0,8 Doları Bekliyor!

Bitcoin (BTC) 30 Bin Dolarda Belirsizken, Ripple (XRP) 0,8 Doları Bekliyor!

Bugün, XLM, %8’den fazla artışla, daha büyük sermayeli altcoinler arasında en iyi performansı sergiliyor.

Dün, Bitcoin birkaç haftanın en düşük seviyesi olan 29.500 Dolar’da konsolide olduktan sonra, bugün erken saatlerde hızlı bir yükselişle 30.000 Dolar seviyesine ulaştı.

Diğer çoğu altcoin ise genellikle %2 ila %8 arasında küçük kazançlar elde ediyor, sadece ADA, XRP, BCH ve XLM daha anlamlı artışlar gösteriyor.

BTC 30.000 Dolara Geri Döndü

Son birkaç haftadır SEC karşısında Ripple’ın kazandığı büyük bir zafer ve bununla birlikte yaşanan hareketlilik, Bitcoin’in fiyatını 13 ayın en yüksek seviyesi olan 31.800$’a kadar çıkarmıştı.

Ancak, Bitcoin’in bu ivmesini sürdüremediği görülüyor ve sonraki günlerde fiyatı neredeyse iki bin dolar düşerek 30.000 dolara geriledi. Hafta sonu ve Pazartesi günü hala 30.000 doların üzerinde kalmayı başarsa da, Salı günü keskin bir düşüş yaşandı.

Sonuç olarak, dün itibarıyla Bitcoin, Bitstamp’ta 29.500 dolar seviyesine kadar geriledi. Ancak boğalar harekete geçti ve fiyatı tekrar 30.000 doların üzerine taşıdı. Bitcoin’in piyasa değeri, son birkaç gün içinde hafif bir darbe alarak 580 milyar doların biraz üzerinde kaldı. Ayrıca, alternatif paralar üzerindeki hakimiyeti de %48,4’e düştü.

Bu durum, kripto para birimleri piyasasının oynak doğasını bir kez daha göstermektedir ve yatırımcılar için dikkatli ve temkinli olmayı gerektirmektedir.

bitcoin
bitcoin (btc) 30 bin dolarda belirsizken, ripple (xrp) 0,8 doları bekliyor! 3

XRP 0,8 Dolara Doğru Gidiyor

XRP, Yargıç Analisa Torres’in blockchain şirketi Ripple lehine verdiği kararın ardından geçen hafta beklenildiği gibi önemli bir fiyat artışı yaşadı. Yerel token fiyatı neredeyse ikiye katlanarak 0,95 dolara ulaşarak 19 aylık bir zirveye işaret etti.

Ancak, sonraki birkaç gün içinde XRP yoğun bir geri çekilme yaşadı. Ripple’ın AI ve metaverse alanlarında faaliyet gösteren bir şirkete yaptığı önemli yatırımın ardından XRP tekrar atağa geçti ve son 24 saatte 0,8 dolara yakın bir seviyede oturdu, bu da daha olumlu bir performans sergilediğini gösterdi.

Cardano %2,5 artışla 0,3 doların üzerinde işlem görürken, ETH, BNB, SOL, DOGE ve LTC daha mütevazı kazançlar elde ediyor. Bitcoin Cash %4 değer kazanarak 245 dolarda kalmayı başardı.

Stellar, daha büyük hacimli altcoinler arasında %8’lik sıçramayla öne çıkıyor ve 0,15 dolara yakın bir seviyede işlem görüyor.

Tüm kripto piyasasının toplam değeri bir günde birkaç milyar dolarlık bir artışla 1.210 trilyon doların üzerinde kaldı ve CMC’de (CoinMarketCap) yüksek bir seviyede yer aldı.

bitcoin
bitcoin (btc) 30 bin dolarda belirsizken, ripple (xrp) 0,8 doları bekliyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.