Bitcoin (BTC) 26,5 Bin Dolarda Durgunken Aptos (APT) Haftada %20 Patladı!

Bitcoin (BTC) 26,5 Bin Dolarda Durgunken Aptos (APT) Haftada %20 Patladı!

Aptos, en iyi performans gösteren kripto varlıklar arasında yer alıyor, hem haftalık hem de günlük ölçekte.

Bitcoin, hafta boyunca büyük dalgalanmalar yaşadıktan sonra sonunda sakinleşti ve günlük olarak yaklaşık 26.500$ seviyesinde nispeten istikrarlı bir seyir izledi.

Bugün, çoğu altcoin önemsiz günlük kazançlar veya düşüşlerle benzer bir durumda olurken, APT %6 oranında artış gösterdi.

Bitcoin 26.5 Bin Dolarda Duruyor

Geçen hafta sonu, birincil kripto para birimi için 26.000 dolarlık kısa bir yükseliş ve düşüş dışında oldukça sorunsuz geçti. Bu durumda varlık, çalışma haftasının birkaç gününü sakin bir şekilde geçirdi.

Çarşamba günü açıklanan ABD TÜFE rakamları, Bitcoin’in 26.000 doların hemen üzerinde dar bir aralıkta seyretmesi nedeniyle pek bir değişiklik getirmedi. Fed’in faiz artırım politikasını durdurma kararı da Bitcoin’i etkilemedi, sadece başlangıçta bir tepki oldu.

BTC, Fed’in açıklamasından sadece birkaç saat sonra sert bir düşüş yaşadı ve Cuma günü üç ayın en düşük seviyesi olan 24.800 doların altına geriledi. Piyasalar birkaç gün içinde milyarlarca dolar kaybederken ve korku geri dönerken, boğalar sonunda müdahale etti ve daha fazla düşüşe izin vermedi. Belki de BlackRock’un Bitcoin Spot ETF başvurusuyla güçlenen kripto para birimi, başlangıçta bin dolarlık bir sıçrama yaparak Cumartesi sabahı haftanın en yüksek seviyesi olan 26.800 dolara kadar yükseldi.

O zamandan beri bir miktar gerileme yaşasa da hala yaklaşık 26.500 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasa değeri 515 milyar dolar ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti %48’in biraz üzerinde.

bitcoin
bitcoin (btc) 26,5 bin dolarda durgunken aptos (apt) haftada %20 patladı! 3

APT Gösteriyi Çalıyor

Alternatif kripto paralar, geçen hafta benzer dalgalanmalar yaşadı, ancak dünkü artışla birlikte kayıplarının çoğunu telafi etti. Örneğin, Ethereum, dört ayın en düşük seviyesi olan 1.600 doların biraz üzerine düştü. Cumartesi günü 1.750 dolara yükseldi, ancak o zamandan bu yana %1 düşüş gösterdi.

SEC’nin Binance’e açtığı dava sonrasında en çok zarar gören Binance Coin, birkaç gün önce 222 dolarla altı ayın en düşük seviyesine geriledi, ancak şu anda 250 dolara yakın seyrediyor.

Ripple ve Polkadot, daha büyük sermayeli altcoinlerden biraz yeşil renkteyken, Cardano, Dogecoin, Tron, Solana, Polygon ve Litecoin küçük kayıplar yaşamaktadır. Shiba Inu ise %4’ün üzerinde bir yükseliş kaydetti.

İlk 100’deki kripto varlıklar arasında Aptos en çok kazanan oldu. APT %6 artış gösterdi ve 7 doların üzerinde işlem görüyor.

Toplam kripto piyasası değeri, dünden bu yana 1.070 trilyon dolar civarında nispeten istikrarlı bir seyir izledi.

bitcoin
bitcoin (btc) 26,5 bin dolarda durgunken aptos (apt) haftada %20 patladı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.