Bitcoin (BTC) 24 Bin’i Tekrar Test Ediyor, Yoksa Yolun Sonunda Bir Ralli İhtimali Görünüyor?

Bitcoin (BTC) 24 Bin’i Tekrar Test Ediyor, Yoksa Yolun Sonunda Bir Ralli İhtimali Görünüyor?

Bitcoin fiyat hareketi, 17 bin ila 20 bin dolar aralığından toparlandığı için bir dip oluşum aşamasına benziyor. Son birkaç hafta içinde birden fazla yüksek ve düşük seviyeler oluşturduktan sonra piyasa, en azından kısa vadede bir yükseliş eğiliminin şekillendiğini gösteren güç işaretleri gösterdi.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

24 bin dolarlık kilit direnç seviyesi hala sağlam ve fiyat henüz onu yukarı yönlü önemli bir ivme ile kırmadı. Bir yükseliş kırılması durumunda, şu anda 28 bin dolar seviyesinin yakınında bulunan 100 günlük hareketli ortalama, 30 bin dolarlık önemli arz bölgesinin önündeki ilk engel olacaktır. Öte yandan, kısa vadede aşağı yönlü bir geri çekilme meydana gelirse, 50 günlük hareketli ortalama yukarı kırıldıktan sonra muhtemelen destek görevi görecektir.

bitcoin
bitcoin (btc) 24 bin'i tekrar test ediyor, yoksa yolun sonunda bir ralli i̇htimali görünüyor? 4

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde, fiyatın hala düşüş bayrağı modelini yukarı yönde kırmadığı aşikar. Kripto para birimi şu anda modelin üst sınırını üçüncü kez test ediyor ve başarılı bir şekilde üzerine çıkarsa, 30 bin dolarlık arz bölgesine doğru bir ralli daha olası hale gelecektir.

bitcoin
bitcoin (btc) 24 bin'i tekrar test ediyor, yoksa yolun sonunda bir ralli i̇htimali görünüyor? 5

Bununla birlikte, özellikle RSI göstergesi piyasanın aşırı alım durumunda olduğunu işaret ettiğinden (değerler %70’in üzerinde) üçüncü bir dokunuş reddi ve bayrağın altında bir kırılmadan sonra düşüş eğilimi henüz göz ardı edilemez. Fiyat, önümüzdeki birkaç gün içinde bayrağın üzerine çıkamazsa ve bu durumda, 17 bin dolarlık desteğe doğru bir düşüş ve hatta daha düşük bir düşüş devreye girerse, düşüş senaryosu muhtemelen ortaya çıkacaktır.

Zincir Üzerinde Analiz

Bitcoin Değişim Girişi Harcanan Çıkış Değer Bantları

Bitcoin’in fiyatı son altı ayda büyük bir düşüş trendi içindeydi ve birçok yatırımcının inancını kaybetmesine ve paralarını panikleyerek satarak kayıplarını kesmesine yol açtı.

Bu metrik, 1 BTC’den fazla döviz girişini gösterir, bu nedenle daha küçük varlıkları filtreler. Son birkaç belirgin zirve, borsalara önemli miktarda Bitcoin yatırıldığı için kapitülasyon olaylarını gösteriyor. Her ikisi de, Bitcoin’in sırasıyla 40 bin doların ve 30 bin doların altına düştüğü Mayıs ve Haziran 2022’deki hızlı düşüşler sırasında meydana geldi.

bitcoin
bitcoin (btc) 24 bin'i tekrar test ediyor, yoksa yolun sonunda bir ralli i̇htimali görünüyor? 6

İlginç olan nokta, daha büyük kuruluşlar tarafından bu teslimiyetin gerçekleştiği son birkaç zamanın Mart 2020 ve Mayıs 2021’de olması ve her ikisinin de düşüş eğiliminin dibini işaretlemesi. Tarih tekrar etmeyebilir ve diğer birçok veri, Bitcoin’in daha da düşebileceğini gösteriyor, ancak dip, birçok piyasa katılımcısının varsaydığından çok daha yakın olabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında