Bitcoin (BTC) 22.000 Dolara Ulaşmadan Önce 15.000 Dolara mı Düşecek?

Bitcoin (BTC) 22.000 Dolara Ulaşmadan Önce 15.000 Dolara mı Düşecek?

BD borsasında geçen haftanın sonundaki güçlü performansın ardından, Bitcoin’in günlük işlem seansı Pazar günü yaklaşık bir aydır ilk kez 17.000 doların üzerinde kapandı. Şu anda BTC başına yaklaşık 17.250 dolar civarından işlem gören amiral gemisi kripto para birimi, büyük borsalarda ılımlı bir günlük işlem hacmi ve volatilite artışı ile karşılaştı. Bu, şimdiye kadar tarihi düşük seviyelerdeydi ve ayrıca, rahatlama mitinginin fazla kalma gücüne sahip olmayabileceğini gösteriyor.

Bitcoin Satma Zamanı mı?

CryptoQuant tarafından edinilen bilgilere göre, azalan sayıda yatırımcı BTC varlıklarını satarken zarar ediyor. Bu, Bitcoin için ASOPR’nin (Düzeltilmiş Çıktı Kâr Oranı) 0,99 değerine ulaşmasından sonra gelir. Bir ayı piyasasında ASOPR için 1 değeri önemli bir direnç noktası işlevi görür.

ASOPR, öngörülen bir süre boyunca (süresi bir saatten fazla) harcanan karlı çıktıların oranını ölçer. Değer 1’in üzerine çıktıkça kâr amaçlı satış yapan yatırımcı sayısı artar. Değer 1’in altında olduğunda daha fazla yatırımcı zararına satış yapıyor demektir. Veriler ayrıca, bu direncin bir sonucu olarak BTC kazançlarını nakde çevirmeyi düşünmenin ihtiyatlı olabileceği gerçeğine ışık tutuyor.

bitcoin

Bununla birlikte, ünlü kripto analisti Sulivan tarafından paylaşılan başka bir veri noktasına göre, Bitcoin’in (BTC) fiyatı 20.000-22.000$’a ulaşırsa, S2F yeşil bölgesine (aşağıda gösterildiği gibi) girecek ve bu da başka bir ani satışlara neden olabilir. Ayrıca, ABD TÜFE istatistiklerinin genel tahminlerden daha iyi çıkması durumunda bu hafta içinde böyle bir artışın gerçekleşebileceğini belirtti.

Ayrıca, ABD ve diğer ülkelerdeki makroekonomik durumun ve uzun süreli durgunluk olasılığının 2023’ü Bitcoin için daha kötü bir yıl haline getirebileceğine dair endişelerini dile getirdi.

bitcoin

Bitcoin’in (BTC) Temel Fiyat Bariyeri

Tanınmış bir kripto analisti ve traderı olan CryptoGodJohn, 17.600 dolar seviyesinin Bitcoin fiyatı için çok önemli olduğuna inanıyor. Önde gelen kripto para birimi 17.600 $ seviyesini aşarsa, boğalar 20.000 $ işaretini takip edebilecek. Ancak uzmana göre bu seviyenin üzerine çıkılmaması, yükseliş tezinin geçersiz olmasına ve BTC fiyatının 15.500 doların altına geri çekilmesine yol açabilir.

Mevcut durumda, Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 17.242 dolardan işlem görüyor. Bu, kripto piyasası takipçisi CoinMarketCap’e göre hafta boyunca %3,26’lık bir kazancın aksine, günde %1,73’lük bir artışı temsil ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.