Bitcoin Boğaları 25 Bin Doların Kuzeyine mi İlerleyecek Yoksa BTC Mevcut Aralığı Sürdürecek mi?

Bitcoin Boğaları 25 Bin Doların Kuzeyine mi İlerleyecek Yoksa BTC Mevcut Aralığı Sürdürecek mi?

Bitcoin (BTC), bir süredir gözlemlenen çok heyecan verici bir haftayı tamamladı. Bunun nedeni, kripto para biriminin Ekim ayındaki düşüşünün Ağustos ortasından bu yana düşüş performansını artırmaya devam etmesiydi. Sonuç olarak, son ralli, piyasadaki gerilemedeki gerilimi, dolayısıyla geçen haftaki ralli sırasındaki heyecanı azalttı.

Evet, Bitcoin geçen hafta %10’un üzerinde bir yükseliş toparlanmasına tanık oldu, ancak volatilitesi özellikle son üç günde önemli ölçüde düştü. Ancak yukarı yönlü ivmeyi sürdürebilir mi yoksa satış baskısının geri dönüşünü görecek miyiz? İşte, mevcut aralık göz önüne alındığında pazarın nereye gidebileceğine dair kartal bakışı sağlamaya yardımcı olabilecek bazı gözlemler.

TariqDabil (Pseudonym) tarafından yapılan bir CryptoQuant analizine göre, son ralli perakende satın alma baskısı tarafından körüklendi. Başka bir deyişle, analistler balinaların ve kurumsal yatırımcı katılımının oldukça düşük olduğunu öne sürdüler.

Düşük Bitcoin Balinası ve Kurum Katılımının Doğrulanması

Bu analiz doğru olabilir, çünkü en son yükseliş, güçlü büyük alımları gösteren uzun günlük mumlarla karakterize edilmedi. Bu mutlaka balina aktivitesinin olmadığı anlamına gelmiyordu. Aslında, ay boyunca 10.000 ila 100.000 BTC arasında tutan adreslerden bir miktar yükseliş baskısı görüldü. Geçen haftanın performansı, 100 ila 100.000 aralığındaki adreslerden satın alma baskısında artış gördü.

100 ila 1.000 coin tutan adresler de hafta boyunca net çıkışlar gördü. Bu, fiyatlar arttıkça balinaların kâr elde ettiğini gösterdi. 100.000 ile 1 milyon arasında tutan adresler 25 Ekim’de keskin bir çıkış kaydetti. Bu balina kategorisi büyük olasılıkla değişim adreslerini temsil ediyor.

bitcoin
bitcoin boğaları 25 bin doların kuzeyine mi i̇lerleyecek yoksa btc mevcut aralığı sürdürecek mi? 4

Yukarıdaki analiz ayrıca, en iyi adresler tarafından yapılan birikimin eşitlendiğini gösterdi. Ayrıca son yedi günde döviz rezervlerinde de artış gözlemlendi. Bu, birçok tüccarın BTC’lerini borsalarda tuttuğunu gösterdi. Ayrıca, bu aynı zamanda traderların boğalara yeterince güvenmeyebileceğini de gösterdi.

bitcoin
bitcoin boğaları 25 bin doların kuzeyine mi i̇lerleyecek yoksa btc mevcut aralığı sürdürecek mi? 5

Bitcoin’in uzun vadeli sahibi SOPR, basın zamanında 0.69 değerine sahipti. Bu, uzun vadeli hodler’ların hala olayların gerçekleştirilmiş kayıp tarafında olduğu anlamına geliyordu.

Yukarıdaki tüm bilgiler, büyük ölçüde başka bir düşüş eğilimine ilişkin beklentilere işaret etti. Bu, Bitcoin’in daha düşük aralıkta kalışını uzatmaya mahkum olabileceği anlamına geliyordu. Fiyat hareketine bir bakış, 20800 dolar aralığında zaten direnç yaşadığını ortaya koydu. Aynı aralık, daha önce son birkaç ayda destek ve direnç görevi gördü.

bitcoin
bitcoin boğaları 25 bin doların kuzeyine mi i̇lerleyecek yoksa btc mevcut aralığı sürdürecek mi? 6

Bitcoin’in balina ve kurumsal talep olmadan kısa vadeli yükselişi sürdürmesi zor olacak. Bundan sonra, satış baskısındaki bir artış muhtemelen başka bir düşüş sonucunu zorlayacaktır. Öte yandan yatırımcılar, balinalardan ve kurumlardan gelen yükseliş talebinin geri dönüşüne dikkat etmeli. Bu, yükseliş momentumunun devam etmesini sağlayacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.