Bitcoin Boğaları 21 Bin Dolar İçin Mücadele Ederken, NEXO %12 Yükseldi!

Bitcoin Boğaları 21 Bin Dolar İçin Mücadele Ederken, NEXO %12 Yükseldi!

Bitcoin, dünkü artan volatilitenin ardından yaklaşık 21.000 $ gibi dar bir aralıkta işlem görmeye devam ediyor ve varlık bu çizgiden sadece birkaç santim uzakta duruyor.

ABD makamları ile Nexo arasındaki anlaşma, Nexo’nun yerli tokeni için fiyat artışına neden oldu.

Çoğu altcoin bugün biraz yeşil renkte, XMR ve Apecoin daha büyük kapaklardan en iyi performans gösterenler. NEXO, kripto kredi kuruluşu ile ABD makamları arasındaki son anlaşmanın ardından alt sınırlardan çift haneli artışlar kaydetti.

Bitcoin, 21.000 Dolarla Mücadele Ediyor

Bitcoin’in 2023’ü, şiddetli 2022’nin ardından olumlu bir notla başladı ve kripto para birimi, haftalarca bu seviyenin altında mücadele ettikten sonra nihayet 17.000 doları geri aldı.

Bu, önümüzdeki birkaç gün içinde yükselişe geçen varlığın ihtiyaç duyduğu kırılma anı oldu. Bu, geçen Cumartesi yaklaşık iki aydır ilk kez 21.000 doların üzerine fırladı.

Hafta sonunun nispeten sakin bir şekilde dinlenmesinin ardından BTC, çalışma haftasının başında bir kez daha atağa geçti. Bu, Eylül ayından bu yana en yüksek fiyat etiketini yapmak için 21.600 doları aşmasıyla sonuçlandı.

Ayılar hareketi yakaladı ve Bitcoin’i birkaç yüz dolar güneye itti. O zamandan beri Bitcoin, 21.000 doları bir kez daha kararlı bir şekilde aşamadı ve şu anda ondan birkaç santim uzakta duruyor. Bununla birlikte, şimdi yeni bir boğa piyasasının başladığını gösteren çok sayıda zincir üstü işaret var.

BTC’nin piyasa değeri 400 milyar doların üzerinde kaldı ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti %41,4’te kaldı.

bitcoin
bitcoin boğaları 21 bin dolar i̇çin mücadele ederken, nexo %12 yükseldi! 3

NEXO Yükseliyor

Son zamanlarda haberlerde sıkça yer alan en büyük kripto para birimi borç verenlerinden biri olan Nexo, yerel menkul kıymetler yasalarını çiğnediği için 45 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul ederek SEC ve NASAA ile bir anlaşmaya vardı. İlginç bir şekilde, bunun son 24 saatte %12 artan yerli token fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi oldu.

XMR, HBAR ve APE, günlük kazançlar açısından sırada yer alıyor ve bunların tümü %7,5’e ulaştı.

Daha büyük altcoinler daha sakin, ancak çoğu hala yeşil renkte. Ethereum, günlük %1,5’lik bir artışın ardından 1.550 dolara geri döndü. Ripple, Cardano, Polygon, OKB, Polkadot, Shiba Inu, Litecoin ve Tron %1-3 arasında arttı.

Kısa bir süre önce 22. programlı token yakımından geçen Binance Coin, kırmızı renkteki birkaç alt arasında yer alıyor.

Tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri günlük 10 milyar dolar ekledi ve CMC’de 975 milyar dolara kadar çıktı.

bitcoin
bitcoin boğaları 21 bin dolar i̇çin mücadele ederken, nexo %12 yükseldi! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.