Bitcoin Boğa Koşusu Yaklaşıyor; BTC Yeni Zirvesi Yakında mı?

Bitcoin Boğa Koşusu Yaklaşıyor; BTC Yeni Zirvesi Yakında mı?

Bitcoin Haberleri: BTC, yılın bugüne kadarki döneminde %81’lik büyük bir artış kaydeden bir yükseliş trendinde ilerliyor. BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 68.789 $’dan hala %56 düşüşle işlem görüyor. Ancak, bir kripto analisti, Bitcoin’in bu yıl yeni bir ATH görebileceğini öne sürüyor.

Bitcoin Boğa Koşusu mu Geliyor?

BTC, 2023 yılına 16.547 dolarlık bir işlem fiyatıyla giriş yaptı. O zamandan beri, duygusal dalgalanmaların etkisiyle BTC fiyatı neredeyse iki katına çıktı. Son 90 günde, BTC fiyatı kritik 30.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem yapmak için yaklaşık %60’lık bir artış kaydetti. Ayrıca, küresel bankacılık sistemi büyük çöküşler yaşadığında, dünyanın en büyük kripto para biriminin %36’lık bir sıçramaya tanık olduğunu belirtmek önemlidir.

Kripto analisti Credible Crypto, BTC’nin bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesini görebileceğini öne sürdü. Bu, Bitcoin’in Aralık ayına kadar 69 bin doların üzerine çıkacağı anlamına geliyor ki bu agresif boğa koşusu altındaki tek olası senaryo.

Analist, devam eden BTC fiyat rallisinin 30.000-40.000 dolar aralığında sona ereceğini belirtti. Ancak önümüzdeki altı ay boyunca, sonunda yeni ATH’ye yönelecek büyük bir birikim göreceğimizi söyledi. Bitcoin, ardından 28.000-29.000 dolar fiyat seviyelerinde gezinirken, 30.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

Analist, siyah kuğu olayları dalgası nedeniyle BTC’nin önceki 30.000 dolarlık fiyat seviyesini kaybettiğini vurguladı. TerraLuna Labs, 3AC ve FTX kripto borsalarının çöküşü, büyük tasfiyeleri ve panik satışlarını tetikledi.

bitcoin
bitcoin boğa koşusu yaklaşıyor; btc yeni zirvesi yakında mı? 2

Credible Crypto, bu fiyat seviyelerinin geri kazanılmasının traderların ortaya çıkacağını ve panikleyen varlıklarını yeniden biriktirmek için zaman harcayacaklarını belirtti. Bu da nihayetinde Bitcoin’in 70.000 dolar seviyesine ulaşmasına yol açacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.