Bitcoin: Boğa Koşusu mu Yoksa Ayı Durması mı? İşte Kripto Analistlerinin Önerisi!

Bitcoin: Boğa Koşusu mu Yoksa Ayı Durması mı? İşte Kripto Analistlerinin Önerisi!
0

Kripto endüstrisindeki önde gelen analistler, son zamanlardaki fiyat artışına rağmen Bitcoin (BTC) için bir ayı koşusu öngörüyor. Ayrıca, tokeni elinde tutan nüfusun çoğunluğu da ödüllü BTC hakkında olumsuz bir görüş bildiriyor.

Soru şu: Bu olumsuz duyguya ne yol açtı ve kral jetonunun geleceği hakkında ne söylendi?

Santiment tarafından yapılan bir retweet’e göre, ağırlıklı duyarlılık metriği, BTC için son derece düşüş eğilimine işaret ediyor. Gözlem, piyasadaki BTC sahiplerinin büyük ölçüde olumsuz bir düşünceye sahip olduğunu gösteriyor. Ancak bu, yüksek bir kaldıraç oranı ve ortalamanın üzerinde bir negatif fonlama oranı ile beklenmeyen “yukarı yönlü dalgalanmalara” da yol açabilir.

bitcoin
bitcoin: boğa koşusu mu yoksa ayı durması mı? i̇şte kripto analistlerinin önerisi! 4

Ayılara Dikkat

Twitter’daki takma adlı bir kripto analisti, 2022’de Bitcoin için yeni bir düşüş öngördü. Daha sonra, “Beğenseniz de beğenmeseniz de teslim olma olasılığı yüksek” diye ekledi. Mevcut piyasa durumu göz önüne alındığında, analist şunları söyledi:

“Temiz aralık. Aralık içinde olanlar ve yüksek aralıkta olanlar, bunun açık bir yeniden dağıtım aralığı olduğunu gösterir. Düşük aralığın temiz kırılması = son ayak aşağı doğrulandı = 21k-23k, “

bitcoin
bitcoin: boğa koşusu mu yoksa ayı durması mı? i̇şte kripto analistlerinin önerisi! 5

Bitcoin nihayet son zamanlarda 31.000 $ sınırını aştığında ve 30.500 $ civarında konsolide edildiğinden, bu kripto destekçilerine büyük bir darbe olarak geliyor. Ayrıca, BTC, Mayıs ayında piyasayı ele geçiren büyük düşüşlerin ardından toparlanma belirtileri de gösterdi.

Bu arada, Bitcoin Korku ve Açgözlülük endeksi şu anda topluluk için bir “Aşırı Korku” dönemini gösteren 17’de. Analistlerin aşağı yönlü açıklamalarına rağmen, Bitcoin son zamanlarda feci bir Mayıs’tan sonra iyi bir şekilde toparlandı. Şu anda geçen gün %2,5 artışla 30.200$ seviyesinde duruyor. Ayrıca Bitcoin ağında, hacim %13 artarak 40 milyar dolar olan bir etkinlik artışı var.

bitcoin
bitcoin: boğa koşusu mu yoksa ayı durması mı? i̇şte kripto analistlerinin önerisi! 6

Tüm düşüş kaosunun ortasında, İnsan Hakları Vakfı’ndan bir grup aktivist, Kongre’ye Bitcoin’i kripto para birimleri eleştirmenlerine karşı savunan bir mektup yazdı. İskenderiye’ye göre, bu haftanın başlarında, bazı şüpheciler üst düzey ABD politikacılarına açık bir mektup gönderdi ve kripto para birimlerini “riskli, kusurlu ve kanıtlanmamış” olarak nitelendirdi.

BTC’nin “sorun arayışında” bir çözüm olduğu fikrini reddederek, bu dijital varlığın yaşamları daha iyi hale getirdiği yerlerin örneklerini ürettiler ve daha fazla kanıt olarak saygın haber kuruluşlarına bağlantılar eklediler.

“Kişisel olarak kanıtlayabiliriz, önde gelen küresel medya kuruluşlarından gelen ekteki raporlarda olduğu gibi, Küba, Afganistan ve Venezuela’yı vurduğunda, Bitcoin’in yurttaşlarımıza sığınak sağladığını. Sivil özgürlüklere yönelik baskılar Nijerya, Beyaz Rusya ve Hong Kong’un başına geldiğinde, Bitcoin otoriterliğe karşı mücadelenin ayakta kalmasına yardımcı oldu.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap