Bitcoin, BlackRock’un BTC ETF Dosyasının Ardından 1.000 Dolar Arttı!

Bitcoin, BlackRock’un BTC ETF Dosyasının Ardından 1.000 Dolar Arttı!

Bitcoin, dün önemli bir düşüş yaşayarak birkaç ayın en düşük seviyesine geriledi. Ancak, dünyanın en büyük varlık yöneticisinden gelen olumlu haberler Bitcoin’in değerini bin dolardan fazla artırdı.

ADA, LTC, DOGE ve SHIB gibi birçok altcoin de bugün yüzde 2 ila 4 arasında bir toparlanma yaşayarak yeşil bölgeye döndü.

ICP, yüzde 6’lık bir artışla 4 dolar seviyesine yükselerek en yüksek sermayeli altcoinler arasında yerini aldı.

Bitcoin, 26.000 Doları Gözüne Kestirdi

Geçen Cuma, birincil kripto para birimi neredeyse 27.000 dolardan 26.000 doların altına düşerek değer kaybetti. Ancak varlık, bir miktar toparlanarak 26.000 dolar civarında sabit kaldığı için hafta sonu daha olumlu ve daha az oynak bir seyir izledi.

ABD TÜFE rakamları çarşamba günü açıklandı ve bu durum, Bitcoin’in kısa sürede birkaç yüz dolarlık dalgalanmalar yaşamasına neden oldu. Ancak ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımlarını durdurma kararı, durumu değiştirdi.

Bazı uzmanların beklentilerinin aksine, Bitcoin dün kaydedilen 26.000 doların altına, üç ayın en düşük seviyesi olan 25.000 doların altına geriledi. Bu durum Korku ve Yeşil Endeksi’ni tekrar korkulu bir duruma soktu. Ancak BlackRock’un ABD’de bir Bitcoin Spot ETF’si için başvuru yapmasının ardından, varlığın fiyatında bir miktar rahatlama görüldü. Bu kadar büyük bir şirketin bir BTC Spot ETF’sini desteklemesi önemli bir gelişme olduğu için, kripto para birimi bin doların üzerinde bir artış yaşadı ve 26.000 dolara yaklaştı.

Ancak, bu seviyeyi aşamadı ve birkaç yüz dolar geri çekildi. Piyasa değeri hala 500 milyar doların biraz altında olsa da, Bitcoin’in altcoinler üzerindeki hakimiyeti neredeyse %48’e yükseldi.

bitcoin
bitcoin, blackrock'un btc etf dosyasının ardından 1.000 dolar arttı! 3

Altcoinler Küçük Kazançlar Görüyor

Dün altcoinler büyük ölçüde zorluklar yaşadı, ancak çoğu küçük kazançlar elde etti. Ethereum, bir gün önce 1.650 doların altına düşerek uzun bir sürenin en düşük seviyesini gördü. Ancak o zamandan beri yaklaşık %2’lik bir artışla şu anda 1.675 dolara yükseldi.

Ripple, Dogecoin, Shiba Inu ve Avalanche gibi diğer altcoinler de benzer oranlarda kazanç kaydetti. Litecoin %3,5 değer kazanarak şu anda 75 dolar civarında işlem görüyor.

Binance Coin, Ripple, Solana ve Polkadot gibi daha büyük hacme sahip altcoinler de daha mütevazı bir şekilde yeşil renkte seyrediyor.

Lido DAO’nun yerel tokeni ve ICP, ilk 36’daki diğer altcoinlere göre daha fazla sıçrama gösterdi. LDO %4 artarken, ICP %5,5 değer kazanarak yaklaşık 4 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kripto piyasasının toplam değeri dünkü düşük seviyesinden bu yana yaklaşık 20 milyar dolarlık bir toparlanma yaşadı ve şu anda 1.040 trilyon dolar seviyesindedir.

bitcoin
bitcoin, blackrock'un btc etf dosyasının ardından 1.000 dolar arttı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.