Bitcoin Bir Kırılma İçin Geliyor, Ancak Boğaları mı Yoksa Ayıları mı Tercih Edecek?

Bitcoin Bir Kırılma İçin Geliyor, Ancak Boğaları mı Yoksa Ayıları mı Tercih Edecek?

Bitcoin’in (BTC)  bu hafta 20.000 doların altındaki seviyeleri yeniden test etmesi, piyasa görünümü yukarı yönlü olduğu için birçok trader için sürpriz oldu. Artı tarafta, düşüş desteği doğruladı ve 19.000$ ile 20.000$ aralığında güçlü bir talep var.

Aynı destek bölgesi, uzun vadeli alçalan bir direnç çizgisi ile yaklaşmakta olan bir sıkışma bölgesinin altını çiziyor. Böylece uzaklaştırma, Bitcoin’in bir üçgen düzeninde olduğunu ortaya koyuyor ve mevcut yapı, bunun bir düşüş üçgeni olduğunu gösteriyor.

BTC düşüş üçgeni modeline göre hareket ederse, traderlar 20.000 doların altındaki fiyat seviyelerinin yeniden test edilmesini bekleyebilirler. Ancak, mutlaka sonuç bu olmak zorunda değildir.

Bitcoin’in bu haftaki dezavantajı, S&P500 ile korelasyonunu yansıtıyor.

Kral madeni paranın S&P500 ile korelasyonu önemlidir çünkü BTC’nin ekonomik politikayla ilgili davranışını tahmin etmeyi kolaylaştırır. Bunun mükemmel bir örneği, bu haftaki düşüş performansı.

Bu, Federal Rezerv başkanı Jerome Powell’ın artan faiz oranlarına ilişkin açıklamalarından sonra oldu. Enflasyonu artırmak için niceliksel sıkılaştırmayı artırma ihtiyacının altını çizdi ve S&P500 bir miktar olumsuz tepki verdi.

Bitcoin’in Eylül ayının başından bu yana hafif yükselişi, S&P500’ün hafif yükselişini takip ediyor. Powell’ın açıklamaları piyasa duyarlılığını da değiştirmiş olabilir ve yatırımcıların artık daha fazla “acı” beklemeye başladığı açık.

1.000’den fazla BTC’ye sahip BTC adresleri 30 Ağustos’tan bu yana önemli ölçüde düştü. Bu, yatırımcıların daha fazla olumsuzluk bekledikleri için değişen piyasa duyarlılığının teyidi.

bitcoin
bitcoin bir kırılma i̇çin geliyor, ancak boğaları mı yoksa ayıları mı tercih edecek? 3

Bitcoin’in açık faiz metriği, bakiyeler azaldıkça açık faizde bir kayma kaydetti. Bu, kısa pozisyonlarda potansiyel bir artışa işaret ediyor. Bitcoin’in arz dağılımına bir bakış, akışlarıyla ilgili karışık sonuçlar ortaya koyuyor.

10.000 BTC’den fazla tutan adreslerin 27 Ağustos’tan bu yana biriktiği ortaya çıktı. Öte yandan, 1.000 ile 10.000 BTC arasında tutan adresler satılıyor.

Bu kategori şu anda BTC arzındaki aslan payını ve dolayısıyla Ağustos ayının son günlerinde düşüş sonucunu kontrol ediyor.

bitcoin
bitcoin bir kırılma i̇çin geliyor, ancak boğaları mı yoksa ayıları mı tercih edecek? 4

Piyasadaki gözlemler, yatırımcıların şu anda Eylül ayının görünümü konusunda kafalarının karıştığını teyit ediyor. Başka bir deyişle, potansiyel sonuç, özellikle Powell’ın son açıklamalarından sonra, hala bir karmaşa.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında