Bitcoin Bir Karar Noktasındayken, MATIC Günde %8 Artış Sağladı!

Bitcoin Bir Karar Noktasındayken, MATIC Günde %8 Artış Sağladı!

MATIC ve LEO, %8’in üzerindeki fiyat artışlarıyla günümüzün en iyi performans gösterenleridir.

Bitcoin, ABD GSYİH duyurusunun ardından dün bir miktar dalgalanma yaşadı, ancak şu anda yaklaşık 23.000 dolarlık bir kilit noktada kalmaya devam ediyor.

ETH, SOL ve XRP biraz geri çekilirken çoğu altcoin bugün daha sakin. MATIC ve LEO ise yeşil bölgede.

Kilit Noktadaki Bitcoin

Bitcoin’in yılın başından bu yana fiyat artışı, Korku ve Açgözlülük Endeksi tarafından gösterilen sektördeki genel hissiyatı değiştirdi. Metrik, neredeyse bir yıldır ilk kez bugün ‘açgözlülük’ bölgesine girdi.

Bu, kripto para biriminin USD değerini dört hafta içinde kabaca %40 artırmasıyla geldi. 2023’ün başlarındaki koşunun doruk noktası, bu hafta başlarında BTC’nin 23.800 dolara yükselmesiyle geldi. Bu, geçen yıl Eylül ayından bu yana en yüksek fiyat etiketi oldu.

Ancak, Bitcoin yukarı doğru devam edemedi ve 23.000 dolara kadar geri çekildi. Son GSYİH verileri açıklanmak üzereyken tüm gözler ABD’deydi. Dünyanın en büyük ekonomisi, 2022’nin son çeyreği için %2,9 artışla beklentileri aştı.

İlk başta, BTC sakin kaldı ancak saat sonra 500 dolar düştü. Bununla birlikte bugün 23.000$’a sıçradı ve bu, kısa vadeli fiyat performansı için oldukça önemli bir seviye.

matic
bitcoin bir karar noktasındayken, matic günde %8 artış sağladı! 3

MATIC ve LEO Hareket Halinde

Altcoinler de yılın başından bu yana etkileyici bir şekilde yükseldi. Ancak çoğu, ETH, SOL ve XRP gibi bazı düzeltmelerle bile artık günlük ölçekte sakinleşti. Bunların hepsi %2’ye kadar düştü.

Binance Coin, küçük bir günlük artışın ardından 300 doların üzerinde kaldı. Cardano, Polkadot ve Tron da biraz yeşilde.

Bununla birlikte, Polygon’un yerel kripto para birimi, daha büyük sermayeli altcoinlerden en çok sıçrayan oldu. MATIC bir günde %8’in üzerinde değer kazandı ve 1 doların üzerinde işlem görüyor. LEO, %8 artışla 3,8 dolara yükselen bir diğer önemli kazançtır. Bunu her ikisi de %5 artışla Chainlink ve ApeCoin takip ediyor.

Kripto piyasası değeri bugün oldukça sakin ve 1.050 trilyon dolara yakın duruyor.

matic
bitcoin bir karar noktasındayken, matic günde %8 artış sağladı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.