Bitcoin Bir Haftada %18 Patladı, Toplam Piyasa Değeri 2T Doları Geri Aldı

Bitcoin Bir Haftada %18 Patladı, Toplam Piyasa Değeri 2T Doları Geri Aldı
0

Bu hafta, Bitcoin fiyatı yedi gün içinde %18 gibi büyük bir artışla patladığı için kripto para piyasasının gıpta edilen 2 trilyon dolarlık piyasa değerini geri aldığını gördü.

Tüm kripto para piyasası için çok olumlu bir hafta oldu. Uzun bir iç karartıcı fiyat hareketi döneminin ardından, piyasa nihayet toparlandı ve imrenilen 2 trilyon dolarlık toplam kapitalizasyonu geri almayı başardı. Nasıl olduğuna bir göz atalım.

Bitcoin’in fiyatı geçen hafta yaklaşık 40.000 dolardan işlem görüyordu, Cumartesi günü inandırıcı bir şekilde yükseldi ve 41.500 dolar civarında konsolide oldu. Kripto para orada birkaç gün geçirdi, ancak tüm bunlar Pazartesi günü boğaların kontrolü ele geçirmesiyle değişti.

Bitcoin Pazartesi günü 43 bin doları test etti ancak henüz bu seviyeyi ele geçiremedi. Ancak, bunu Salı günü 45 bin dolar seviyesini aşmaya çalışırken şık bir şekilde yaptı. Bunu başaramadı ve geri çekildi ve 43 bin ile 45 bin dolar arasında bir düşüşle işlem görüyordu. Dün, Ocak ayı TÜFE rakamları piyasaları vurduğunda, BTC muazzam bir oynaklık gördü, 2 bin dolar kaybetti ve bir saatten kısa sürede toparlandı ve milyonlarca tasfiye bıraktı. O zamandan beri, piyasa şu anda oturduğu yere geri döndü.

Pazarın geri kalanı da çok iyi performans gösterdi. Ethereum %16, Binance Coin (BNB) %11.8, Ripple ise %33 arttı. Sektördeki tartışmasız en popüler memecoinlerden biri olan Shiba Inu, %52 gibi büyük bir artış gösterdi ve şu anda toplam piyasa değeri açısından 14. en büyük kripto para birimi.

Tüm bunlar, Binance’in dünyanın en önde gelen medya kuruluşlarından biri olan Forbes’ta 200 milyon dolarlık hissesini duyurduğu ve en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock’un kripto para birimi alım satım hizmetlerini başlatmasının beklendiği bir hafta içinde gerçekleşti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap