Bitcoin Artan Hareketliliğe Rağmen 28.000 Doları Geri Aldı, Litecoin Bu Hafta %15 Arttı!

Bitcoin Artan Hareketliliğe Rağmen 28.000 Doları Geri Aldı, Litecoin Bu Hafta %15 Arttı!

LTC, XRP ve DASH gibi kripto para birimleri son haftalarda önemli bir ivme kazandı. Bitcoin fiyatı son günlerde Fed’in faiz artırımı kararının ardından hızlı bir yükseliş kaydetti, ancak şu an itibariyle 28.000 dolar seviyelerinde istikrarlı bir seyir izliyor.

Diğer taraftan, çoğu altcoin küçük kayıplar yaşarken, Litecoin ise etkileyici bir büyüme kaydediyor. Haftalık ölçekte çift haneli artış gösteren LTC, yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

BTC Tekrar 28.000 Doların Üzerinde

Küresel bankacılık krizi döneminde bir hafta içinde 8.000 dolar seviyesini aşan Bitcoin, bu haftanın başlarında yaklaşık 28.000 dolar seviyesinde istikrarlı bir seyir izledi. Ancak, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranı politikasında beklenen değişikliklerin açıklanacağı haftanın ortasında, varlığın kaderi biraz daha dalgalı işlem saatlerinden ve günlerinden geçti.

Beklentiler farklı olsa da, ülkenin merkez bankası Çarşamba günü kilit oranları 25 baz puan artırarak Bitcoin için daha fazla fiyat dalgalanmasına yol açtı. Varlık, anında 2.000 $’lık bir fiyat düşüşüyle 27.000 $’ın altına düşerek reaksiyona girdi ve ardından bin dolar yükseldi.

Son 24 saat içinde, Bitcoin 29.000 $ seviyesine yükselerek biraz daha kazanç sağladı. Bazı reddedilme işaretlerine rağmen, kripto para birimi hala küçük günlük kazançlar elde ediyor ve 28.000 $’ın üzerinde işlem görüyor. Altcoinler üzerindeki hakimiyeti %46’nın üzerinde olan piyasa değeri ise 540 milyar doları aştı.

bitcoin
bitcoin artan hareketliliğe rağmen 28.000 doları geri aldı, litecoin bu hafta %15 arttı! 3

Litecoin Tırmanmaya Devam Ediyor

Altcoin’ler doğası gereği daha değişken olduğundan son birkaç günde büyük dalgalanmalar yaşadılar. Ancak şu anda, manzara genel olarak biraz kırmızı tonlu.

Binance Coin, Dogecoin, MATIC, Solana, Polkadot ve Shiba Inu gibi altcoinler küçük kayıplar yaşarken, Cardano ve Ripple bir günde %3’ten fazla değer kaybetti. Bununla birlikte, son yedi günde XRP %16’dan fazla artarak en iyi performans gösterenler arasında yer alıyor.

Litecoin haftalık bazda %15 artışla önemli bir kazanç sağlarken, son 24 saat içinde %5’lik bir artış kaydetti.

TONCOIN, LDO, UNI, XLM ve ALGO gibi altcoinler bir günde %6’ya kadar kayıp yaşadı.

Bununla birlikte, toplam kripto piyasası değeri nispeten istikrarlı kaldı ve hala 1.150 trilyon doların üzerinde.

bitcoin
bitcoin artan hareketliliğe rağmen 28.000 doları geri aldı, litecoin bu hafta %15 arttı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.