Bitcoin Ani Düşüşünün Ardından Ethereum 2.000 Dolar Seviyesinde Bir Mücadele Veriyor!

Bitcoin Ani Düşüşünün Ardından Ethereum 2.000 Dolar Seviyesinde Bir Mücadele Veriyor!

Kripto para piyasası son birkaç saat içerisinde zorlu bir dönemden geçti. Bitcoin’in değeri hızlı bir şekilde düşerek 29.000 dolar seviyesini gördü. Ethereum da benzer bir düşüş yaşayarak 2.000 doların biraz altında işlem görmeye başladı.

Boğalar, bu önemli seviyeleri savunmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Şu an için belirsizliğin devam ettiği piyasada, gelecekte başka bir çöküş yaşanıp yaşanmayacağı da önemli bir soru işareti olarak duruyor.

Bitcoin Fiyatı 30.000 Dolardan Düştü

Fiyatlar son düşüşlerinden toparlanarak, son 24 saat içinde kripto para piyasası nispeten iyi bir performans sergiledi. Bitcoin 30 bin dolar seviyesini geri kazanmıştı.

Ancak, son bir saat oldukça olumsuz geçti çünkü fiyatlar 15 dakikadan daha kısa bir sürede 29 bin dolara kadar düştü. Uzun pozisyonlar, bu tasfiyelerin ezici çoğunluğunu oluşturduğu için, bu klasik bir uzun vadeli sıkıştırma örneği olarak görülebilir.

bitcoin
bitcoin ani düşüşünün ardından ethereum 2.000 dolar seviyesinde bir mücadele veriyor! 3

BTC son düşüşünden sonra 29 bin dolar seviyesine kadar gerilemişti. Ancak şu anda 29.300 dolar civarında işlem görüyor. Yukarıdaki grafikte de görülebileceği gibi, fiyatlar yine yükselmeye başladı.

Ethereum Boğaları 2 Bin Dolar İçin Savaşıyor

Bitcoin için 30.000 dolar önemli bir seviye olduğu kadar, Ethereum için de 2.000 dolar araçsal bir bölgedir. Şu anda fiyatlar bu bölgede geziniyor ve boğalar, bu seviyeyi korumak için mücadele ediyorlar.

bitcoin
bitcoin ani düşüşünün ardından ethereum 2.000 dolar seviyesinde bir mücadele veriyor! 4

Yukarıdaki ısı haritasında görüldüğü gibi, son hareketlerle birlikte tüm büyük kripto para birimleri hazırlıksız yakalandı ve piyasa büyük ölçüde kırmızıya boyandı.

SOL fiyatı yaklaşık %8,5 oranında kaybetti. Ancak Bitcoin’in geri kalan piyasaya kıyasla iyi bir performans sergilediği açık bir şekilde görülebilir.

Radix (XRD) bir kez daha en iyi performansı gösterdi ve son 24 saat içinde %10 arttı. Ancak son bir saatte %9,4 kaybetti. Diğer tüm altcoinler kırmızıda işlem görüyor. Arbitrum’un ARB’si %12,6 oranında kaybetti ve bu dönemde en kötü performansı gösteren kripto para birimi oldu.

Piyasanın önümüzdeki 24 saat içinde nasıl hareket edeceği ve bu düşüşün sadece geçici bir düzeltme mi yoksa daha derin bir düzeltmenin başlangıcı mı olduğunu görmek ilginç olacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.