Bitcoin Analiz: Zincir Üzeri Veriler Bitcoin (BTC) İçin Uyarı İşaretleri Gösteriyor!

Bitcoin Analiz: Zincir Üzeri Veriler Bitcoin (BTC) İçin Uyarı İşaretleri Gösteriyor!

Bitcoin’in orta vadeli sahipleri BTC’lerini kripto borsalarına göndermeye başlarsa BTC fiyatı tekrar 15 bin dolara düşebilir.

Zincir üstü veriler, Bitcoin için başka bir uyarı işaretini gösterir. Son 3-6 ayda satın alan orta vadeli Bitcoin sahipleri BTC varlıklarını kripto borsalarına gönderdiğinden BTC fiyatı 15 bin dolara kadar düşebilir. Bitcoin Perşembe günü 15.682 dolara düştüğü için ayı kucaklaşması daha da sıkılaştı.

Daha geniş kripto piyasası, FTX-Alameda krizinin ortasında baskı altında olmaya devam ediyor. FTX bulaşması, kripto borç veren BlockFi’nin para çekme işlemlerini duraklatması  ve FTX ABD’nin alım satım ve para çekme sorunlarıyla karşı karşıya kalmasıyla yayılmaya başladı .

Bitcoin Sahipleri BTC Yatırımlarını Kripto Borsalarına Gönderiyor

FTX likidite krizi, orta vadeli BTC sahiplerini BTC’lerini kripto borsalarına göndermeye zorluyor. Aslında, Bitcoin Exchange Inflow verilerine göre kripto borsa girişi son 24 saatte 5000 BTC’nin üzerine çıktı.

BTC’nin harcanan çıktı yaşı bantları, Perşembe günü 1200 BTC’nin üzerinde ve Cuma günü 3600 BTC’nin üzerinde iki büyük artışa işaret ediyor. Toplam değer 5.133.49 BTC’dir. Son 3-6 ayda BTC satın alan Bitcoin sahiplerinin BTC’lerini borsalara göndermesi bir düşüş sinyalidir. Bu nedenle, düzeltme muhtemelen önümüzdeki birkaç gün içinde devam edecek.

bitcoin
bitcoin analiz: zincir üzeri veriler bitcoin (btc) i̇çin uyarı i̇şaretleri gösteriyor! 2

BTC fiyatı şu anda son 24 saatte neredeyse %4 artışla 17.394 dolardan işlem görüyor. Yükseliş, ABD’nin Ekim ayı TÜFE verilerini %7,7 olarak bildirmesinin ardından geldi ve enflasyon 9 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Bununla birlikte, yatırımcılar ve balinalar varlıklarını borsalara taşımaya başladıkça BTC fiyatı tekrar 15 bin dolara düşebilir. Herhangi bir yukarı yönlü hareket kripto fiyatlarının düşmeye başlamasına neden olabileceğinden yatırımcıların ABD Dolar Endeksine (DXY) dikkat etmesi gerekiyor. Şu anda DXY 107.61’de, TÜFE verilerinden sonra 110’un altına geriledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.