Bitcoin Analiz: Bitcoin (BTC) 3 Ayın En Yüksek İşlem Hacimlerinde Çöküş Yaşadı!

Bitcoin Analiz: Bitcoin (BTC) 3 Ayın En Yüksek İşlem Hacimlerinde Çöküş Yaşadı!

Salı günü 20.000 doların üzerine çıkan güçlü bir baskının ardından, Bitcoin bu seviyeleri koruyamadı ve bir kez daha düştü. Bitcoin fiyatı, basın zamanında %6,36 düştü ve şu anda 358 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 18.800 dolar civarından işlem görüyor.

Bitcoin ile birlikte, daha geniş kripto piyasası, ticaret hacimlerinin önemli ölçüde artmasıyla birlikte güçlü bir türbülans ve hareketlilik yaşıyor. Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment’in açıkladığı gibi:

Kripto piyasaları ve özellikle Bitcoin için işlem hacmi ısındı. Salı günkü büyük düşüş sırasında, $BTC 14 Haziran’dan bu yana en yüksek işlem seviyesinde zirve yaptı. Hacim, Ocak ayı sonlarında dibe vurduğundan beri tüm yıl kademeli olarak arttı.

bitcoin
bitcoin analiz: bitcoin (btc) 3 ayın en yüksek i̇şlem hacimlerinde çöküş yaşadı! 2

Haziran ortasında BTC fiyatının 2022’nin en düşük seviyesi olan 17.500 dolara dokunduğunu unutmayın. Bazı analistlere göre satış baskısı devam ederse Bitcoin bu seviyeyi tekrar test edebilir ve daha da aşağılara inebilir. Şu anda, ayılar kripto piyasasının tam kontrolünde görünüyor.

BTC ile birlikte, daha geniş kripto pazarı, 50 milyar dolardan fazla yatırımcının servetini aşındırarak %6 oranında küçüldü. Ethereum (ETH) %7 düşüşle 1.300 doların altında işlem görüyor ve diğer ilk on altcoin %5-10 arasında herhangi bir yerde düştü.

Bitcoin ve Kriptoyu Etkileyen Küresel Makrolar

BTC ve daha geniş kripto piyasası, ABD hisse senetlerinin pençelerini kırmaya çalışsa da, fazla dayanamadı. Hisse senetleri, tahviller ve emtialar yüksek enflasyon, faiz oranı artışı ve loş bir ekonomik görünüm arasında güçlü oynaklık sergilediği için küresel makrolar BTC fiyatını büyük ölçüde etkilemeye devam ediyor.

Bu yıl şimdiye kadar MVIS CryptoCompare Digital Assets 100 Endeksi %60’tan fazla değer kaybetti. Bununla birlikte, Bitcoin’in Haziran ayının en düşük seviyelerinin üzerinde kalması, bazı analistleri hisse senedi piyasalarından ayrılabileceğine inandırıyor. FRNT Financial Inc.’in CEO’su Stephane Ouellette, Bloomberg’e şunları söyledi:

“Ekosistemin takipçileri, risk varlıkları ile korelasyonların kırılmaya başladığını görmekten heyecan duyuyorlar, bu da ‘hızlı para’ spekülatif kalabalığın uzay üzerindeki etkisini kaybediyor olabileceği anlamına geliyor”.

Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin ve Gold’un sıkılaşan parasal koşullar altında diğer emtialardan daha iyi performans gösterebileceğini de söyledi. McGlone şunları ekledi: “Tarihin en fazla merkez bankası, dünya durgunluğa doğru eğilirken [d] oranlarını artırdı. Düşük emtia ve risk-varlık fiyatları, deflasyonist etkileri olan tek çıkış yolu olabilir ve bu da altının ve onun dijital versiyonu olan Bitcoin’in fiyatını yükseltmesi gerekir”.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.