Bitcoin, Altın ve Ham Petrolden İyi Performans Gösteriyor; BTC Rallisi Yakında mı?

Bitcoin, Altın ve Ham Petrolden İyi Performans Gösteriyor; BTC Rallisi Yakında mı?

Bitcoin Haberleri: BTC, 2023 yılı başından beri bir rahatlama rallisiyle dikkat çeken dünyanın en büyük kripto para birimidir. Son 90 gün içinde, BTC, WTI Ham Petrolü ve XAU Altın gibi önemli emtialar arasında en yüksek kazanç elde eden varlık oldu. Bununla birlikte, bu yükseliş, küresel banka hisselerinde büyük bir satış dalgası yaşandığı bir döneme denk gelmiştir.

Bitcoin Fiyatı Son 90 Günde %15 Arttı

BTC, 2023 yılına ortalama 16.547 $ fiyatla başladı. Küresel finans piyasalarındaki yoğun satış baskısına rağmen, BTC 15 Nisan 2023 tarihinde 30.000 dolarlık fiyat seviyesini aşmaya devam etti. Bitcoin en son 9 Haziran 2023 tarihinde bu kritik 30.000 dolarlık seviyeye ulaşmıştı.

Glassnode Raporu’na göre, Ham Petrol (WTI) fiyatı son 90 gün içinde %4 düşüş kaydetti ve şu anda ortalama 70.30 $ seviyesinde işlem görüyor. Ancak Altın ve Gümüş gibi değerli metallerin fiyatları sırasıyla %7,5 ve %12,7 artış gösterdi. BTC, dünyanın en büyük kripto para birimi olarak aynı dönemde diğer büyük emtiaları geride bırakarak yaklaşık %15’lik bir artış gösterdi. Şu anda Bitcoin’in ortalama fiyatı 27.844 $ ve 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 13.61 milyar dolar seviyesindedir.

bitcoin
bitcoin, altın ve ham petrolden i̇yi performans gösteriyor; btc rallisi yakında mı? 2

Kripto Piyasası Düzeltme Döneminde mi Kaldı?

Glassnode Alert verilerine göre, Bitcoin’in sıfır olmayan adres sayısı 30 Mayıs 2023 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 47,24 milyona (ATH) ulaşmıştır. Aynı gün, 0,01 BTC’den fazla tutan adreslerin sayısı da 12,02 milyon ATH’ye ulaşmıştır. Bunlar, yatırımcıların BTC’ye olan ilgisinin arttığını gösteren önemli verilerdir.

Öte yandan, Bitcoin fiyatı son 30 gün içinde %5’ten fazla bir düşüş kaydetmiştir. Bu veriler, piyasanın bir düzeltme dönemi yaşadığını göstermektedir. Piyasanın düşük volatiliteye ve dar bir ticaret aralığına sahip olduğu belirtilmiştir. Ancak, ileride denge bozulmalarının yaşanması beklenmektedir, yani piyasanın daha hareketli bir hal alması öngörülmektedir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.