Bitcoin (BTC) ABD’nin Bu Hamleleri Sonrasında Yükselişe Geçebilir!

Bitcoin (BTC) ABD’nin Bu Hamleleri Sonrasında Yükselişe Geçebilir!

Bitcoin, ABD hükümetinin borç ödememe durumunda, geleneksel finanstan kaynaklanan bir yatırım akışına şahit olacağı öngörülen bir varlık olarak görülmektedir.

ABD hükümetinin, borç tavanını yükseltme konusunda 1 Haziran’a kadar anlaşma sağlaması gerekmektedir. Eğer ABD hükümeti bu süre içinde anlaşmaya varamazsa, ABD ve küresel ekonomide yıkıcı bir etki meydana gelebilir.

Bu durumda, ABD’nin borç ödeme sorununun devam etmesi, BTC’nin fiyatında bir yükselişe neden olabilir. Borç tavanı yükseltilmezse, borsaların zor durumda kalması ve yatırımcıların olumsuz etkilenmesi beklenmektedir.

bitcoin

Bitcoin’in Yükselmesi Bekleniyor

Messari’nin kurucusu Dan McArdle, ABD’nin temerrüde düşmesinin geçici olarak BTC’nin çökmesine ve ardından kaos ve likidite sıkışıklığına yol açabileceğini düşündüğünü tweetledi. Ancak şimdi, özellikle BTC’nin banka başarısızlıklarına tepki vermesinden sonra, Bitcoin’in değerini artırabilecek hak ettiği itibari para çıkışını yakalayabileceğini düşünüyor. Geleneksel finans yatırımcıları, Bitcoin’i güvenli bir sığınak olarak görebilirler. Yılın başında bankalar birbiri ardına çökerken, BTC nispeten az kayıp yaşadığı için güçlü durumda kaldı. Bu da yatırımcılara fonlarını Bitcoin’e taşıma konusunda güven sağlayabilir.

Standard Chartered Analisti: BTC, ABD Borcunun Temerrüde Düşmesiyle %70 Artacak

Daha önce, Standard Chartered’ın dijital varlık araştırma başkanı Geoff Kendrick, Insider’a verdiği bir röportajda ABD temerrüdünün Bitcoin’in yaklaşık %70’lik bir artışla 20.000 dolar seviyelerine sıçramasına neden olabileceğini belirtti. Ayrıca, Kendrick’in bir notta da ifade ettiği gibi, Bitcoin’in 2024 sonunda 100.000 dolara kadar çıkabileceğini ve “kripto kışının” sona erdiğini düşünüyor.

Bloomberg’in en son Piyasalar Canlı Nabız anketi, ABD’nin borç tavanını yükseltememesi ve borcunu ödeyememesi durumunda Altın, ABD Hazineleri ve BTC’nin en çok tercih edilen üç varlık olduğunu gösterdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.