Bitcoin 50 Bin Dolar Olacak mı? Balinaların Neden Her İki Şekilde de Oynayacak Rolü Olacak?

Bitcoin 50 Bin Dolar Olacak mı? Balinaların Neden Her İki Şekilde de Oynayacak Rolü Olacak?
0

Bitcoin fiyatı, 27 Mart’ta dikey olarak toplandıktan sonra dördüncü gün için yatay hareket etti. Oynaklığın olmadığı konsolidasyon aşaması yakında BTC’nin tekrar patlamasıyla sona erecek. Ancak bu sefer kabaca üç aydır etiketlenmemiş bir seviyeye ulaşıyor.

Bitcoin Boğaları Yakında Uyanacak

21 Mart’ta Bitcoin fiyatı 50 günlük Basit Hareketli Ortalama’yı (SMA) yeniden test etti ve 40.516 $’da yüksek bir salınım oluşturdu. Bu taban, emsal teşkil etti ve BTC boğalarının 42.386 dolarda seyreden 100 günlük SMA’yı parçalayan %19’luk bir yükselişi tetiklemesine izin verdi.

Bu yukarı hareket etkileyici olsa da, 200 günlük SMA’da 48.323 dolarda dirençle karşılaştı ve dördüncü gün için altında konsolide oluyor. Yana doğru hareket, oynaklık eksikliğini veya sonunda uçucu bir kırılmaya yol açan bir sarmal olduğunu gösterir.

Bu nedenle, kenarda kalan yatırımcıların 200 günlük SMA’yı zorlayan ve 50.000 dolarlık psikolojik seviyeyi işaretleyen başka bir artışa hazırlıklı olmaları gerekiyor. Ayrıca, Terraform Labs’in sürekli satın alma baskısı, perakende yatırımcılar için satın alma baskısını artıran yükseliş önceliği oluşturuyor.

Altta yatan nedenden bağımsız olarak, piyasa katılımcıları Bitcoin fiyatının sadece 50.000 dolarlık psikolojik seviyeyi yeniden test etmesini değil, aynı zamanda 52.000 dolarlık önemli engele doğru ilerlemesini bekleyebilirler.

bitcoin
bitcoin 50 bin dolar olacak mı? balinaların neden her i̇ki şekilde de oynayacak rolü olacak? 3

Bitcoin fiyatının görünümünü desteklemek, BTC tokenleri biriktiren balinaların sayısındaki artıştır. Bu dip alım faaliyeti, Ağustos 2021’den beri devam ediyor. 1.000 ila 10.000 BTC jetonu tutan yüksek ağ yatırımcıları, 2069’dan 2181’e yükseldi ve bu tür yatırımcıların net 112 artışını ifade ediyor.

Benzer şekilde, 10.000 ila 100.000 BTC’ye sahip kurumların sayısı 79’dan 82’ye yükselirken, bir milyon ila 10 milyon BTC’ye sahip olanlar üçten dörde yükseldi.

Yüksek net değere sahip yatırımcılardan, balinalardan ve kurumlardan gelen bu büyük birikim, tek bir resim dışında hepsini ortaya koyuyor. Bitcoin fiyatı daha yüksek seviyelere hazır.

bitcoin
bitcoin 50 bin dolar olacak mı? balinaların neden her i̇ki şekilde de oynayacak rolü olacak? 4

Teknik ve zincir üstü ölçümler, Bitcoin fiyatı için yükseliş görünümüne işaret ederken, geleneksel pazarlardaki bir çöküş bu kurulumu kötüleştirebilir. Böyle bir durumda, BTC’nin 45.000 $ ‘lık acil destek seviyesine geri dönmesi muhtemeldir.

Son derece düşüş eğiliminde olan bir durumda, 42.000$’lık dayanak, satıcılar tarafından yeniden test edilebilir; bu durumda, kenarda kalan alıcılar, ahşap işlerden sürünerek çıkıp daha fazla bir kazayı önleyebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap