Bitcoin 44K Dolara Düşerken Kripto Piyasaları 100 Milyar Dolar Kaybetti!

Bitcoin 44K Dolara Düşerken Kripto Piyasaları 100 Milyar Dolar Kaybetti!
0

Bitcoin 44.000 $ ‘ın biraz üzerine düştüğü ve çoğu altcoin’in koyu kırmızı olduğu için kripto piyasası günde yaklaşık 100 milyar dolar düştü.

Bitcoin, son 24 saat içinde başka bir büyük düşüş yaşadı ve 44.000 doların biraz üzerine düştü. Çoğu altcoin de bugün Ethereum, Solana, Polkadot, Avalanche ve diğerlerinden fiyat düşüşleriyle kırmızıya döndü. Dogecoin, yeşildeki birkaç kişiden biridir.

Bitcoin 44 Bin Dolara Düştü

Nisan ayının başlangıcı, birincil kripto para birimi için o kadar da olumlu değildi, çünkü 47.500 dolardan (Bitstamp’ta) çok günlü en düşük seviye olan 44.250 dolara düştü. Boğalar bu noktada hızlandı ve BTC’yi kuzeye doğru itti. Sonuç olarak, varlık saat sonra 47.000 doların üzerine çıktı ancak uzun süre orada kalamadı.

Son birkaç gün içinde iki kez bu seviyeye kadar ve bunun ötesinde bir bacak başlattı, ancak sonrası aynıydı. Dün gelen son ret, ayılar başka bir salınım yapmadan önce BTC’yi 46.000 dolara düşürdü ve Bitcoin 44.500 doların altına düştü.

O zamandan beri, kripto para birimi kayıpların bir kısmını kurtarmayı başardı ve şu anda 45.000 doların üzerinde bulunuyor. Bununla birlikte, piyasa değeri bir darbe aldı ve şu anda 860 milyar dolar. Metrik, bir hafta öncesine göre 900 milyar doları aştı.

bitcoin
bitcoin 44k dolara düşerken kripto piyasaları 100 milyar dolar kaybetti! 3

Altlar Kırmızıya Döndü

Altcoinler son birkaç gün içinde alışılmadık bir şekilde istikrarlı görünüyordu, ancak çoğu şimdi Bitcoin’e benzer şekilde kırmızıya döndü.

Ethereum, birkaç gün önce 3.500 doların üzerinde üç ayın en yüksek seviyesini gördü ve o zamandan beri bu seviyede kaldı. Şimdi ise günlük %5’lik bir düşüş, ikinci en büyük kripto para birimini 3.300 doların biraz üzerine çıkardı.

Binance Coin, son 24 saat içinde yaklaşık %3 değer kaybetti ve 440 dolar seviyesinde bulunuyor. Solana %6 düşüşle 125$’a geriledi. Avalanche, Polkadot, Cardano, Shiba Inu ve CRO da benzer oranlarda azaldı.

Dogecoin çok az istisnadan biridir. DOGE %5 daha arttı ve 0.16 dolardan işlem görüyor. Bu, Dogecoin’in en ünlü hayranı olan Elon Musk’ın Twitter’da %9,2 pasif hisse satın aldığı öğrenildikten sadece birkaç gün sonra geldi.

Alt ve orta büyüklükteki alt’lar da kırmızı renkteyken, toplam kripto piyasası değeri dünkü zirveden 100 milyar doların buharlaştığını gördü ve şimdi 2,1 trilyon doların altında.

kriptoparapiyasa allcoins 1 1
bitcoin 44k dolara düşerken kripto piyasaları 100 milyar dolar kaybetti! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap