Bitcoin 42K Doların Altına Düşerken Kripto Piyasaları Günlük 100 Milyar Dolar Kaybediyor

Bitcoin 42K Doların Altına Düşerken Kripto Piyasaları Günlük 100 Milyar Dolar Kaybediyor
0

Bitcoin ve çoğu altcoin güneye doğru başka bir yolculuğa çıktıkça, kripto piyasa değeri günde yaklaşık 100 milyar dolar düştü.

Bitcoin’in olumsuz fiyat hareketleri, varlığın 42.000 doların altına düşmesiyle devam ediyor. Altcoin alanının çoğu, Ethereum, Binance Coin, Avalanche, MATIC, LUNA, ATOM ve diğerlerinden önemli kayıplarla daha da kasvetli bir durumda.

Bitcoin 42 Bin Doların Altına Düştü

Son birkaç günün birincil kripto para birimi için o kadar da iyi gitmediğini söylemek gayet normal. 15 Ocak’ta etkileyici bir yükselişin ardından 44.000$’a yükseldi.

Ancak, ayılar piyasadaki hakimiyetlerini sıkılaştırdığı için bu seviyeyi geçemedi. BTC, dün bildirildiği gibi başka bir fiyat düşüşü yaklaşık 42.000 $’a çıkmadan önce, saatler sonra 43.000 $’a düştü.

Bitcoin bir süre orada kalırken ve o seviyede kalabilecek gibi görünürken, ayılar onu bir kez daha güneye itti. Takip eden saatlerde BTC, haftalık en düşük seviye olan 41.500 dolara düştü.

Başlangıçta 42.000 $’ın üzerine çıktı ancak tekrar başarısız oldu ve şu anda bu seviye civarında oturuyor. Sonuç olarak, piyasa değeri 800 milyar doların altına düştü.

bitcoin
bitcoin 42k doların altına düşerken kripto piyasaları günlük 100 milyar dolar kaybediyor 3

Altcoinler Yeniden Kırmızı

Alternatif madeni paralar da geçtiğimiz günlerde zarar gördü. Ethereum, piyasa genelindeki düzeltme onu güneye sürmeye başlamadan önce geçen hafta 3.400 doların üzerinde işlem gördü. Sadece son 24 saatte ETH %4’ten fazla kaybetti ve şu anda 3.100 doların biraz üzerinde bulunuyor.

Binance Coin benzer bir oranda düştü ve 460 doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor. Cardano, Solana, Ripple, Dogecoin, Avalanche, Shiba Inu, CRO ve Polkadot’tan daha fazla kayıp geliyor.

Terra, Polygon, NEAR Protocol, Chainlink ve ATOM ile ilgili durum, çoğu çift haneli rakamlarda olduğundan daha da ciddi.

POKT (-20%), XRM (%-12), FTM (-11%), FXS (-10%), AXS (-10%) ve OKB (-10%) da koyu kırmızı renktedir.

Sonuç olarak, kripto piyasa değeri günde yaklaşık 100 milyar dolar düştü ve şu an itibariyle 2 trilyon doların altında kaldı.

bitcoin
bitcoin 42k doların altına düşerken kripto piyasaları günlük 100 milyar dolar kaybediyor 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap