Bitcoin 40K Dolarla Savaşıyor, Ripple %5 Arttı!

Bitcoin 40K Dolarla Savaşıyor, Ripple %5 Arttı!
0

Ripple (XRP) ve Dogecoin (DOGE), son 24 saat içinde bazı kazanımlar elde ederken, Bitcoin (BTC) ve altcoinlerin çoğu güneye yöneldi.

Yine de, Bitcoin (BTC) 40 bin dolarlık işareti geri almak için mücadele ederken kripto para piyasası ağırlıklı olarak kırmızıda. Öte yandan, Ripple (XRP) ve Dogecoin (DOGE) gibi büyük altcoinler bazı kazançlar kaydetti ve sırasıyla %5 ve %4 arttı.

Bitcoin 40 bin Dolarda Geziniyor

Bazı yeşil hareketlere rağmen, Nisan ayının ilk yarısı kripto piyasaları için yumuşak geçmedi. Birincisi, Bitcoin, aya yaklaşık 46.000 dolardan başladı. O zamandan beri, bazı önemli türbülanslardan geçti ve bir noktada 40 bin doların altına düştü.

Dün (14 Nisan), önde gelen dijital varlık için 41 bin doları koruduğu ve hatta bir noktada 42 bin doları geçtiği için nispeten olumlu bir gündü. Bununla birlikte, bugün erken saatlerde, Wall Street’teki kırmızı ticaret seansının ardından ayılar kontrolü ele geçirdi ve BTC’yi bir kez daha 40.000 doların altına çekti.

BTC kayıpların bir kısmını geri almayı başardı ve şu anda 40 bin doların biraz üzerinde işlem görüyor, bu da 24 saat önceki USD değerinden yaklaşık %2,5 daha düşük. Toplam piyasa değeri 763 milyar dolar civarında.

bitcoin
bitcoin 40k dolarla savaşıyor, ripple %5 arttı! 3

Ripple ve Dogecoin Yeşilde

Genellikle olduğu gibi, çoğu alternatif para Bitcoini takip eder ve ayrıca kırmızı renktedir. İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, yaklaşık %2,5 oranında düştü.

Luna (Terra’nın yerel tokeni), protokolün son birkaç haftadaki birden fazla BTC alımına rağmen USD değerinin yaklaşık %7’sini kaybetti . NEAR (son zamanlarda dikkat çeken başka bir varlık) da güneye yöneldi ve %6 düştü.

Bununla birlikte, en önemli kazanımları kaydedenler Ripple ve Dogecoin olduğundan, bir avuç büyük sermaye yeşil köşede. XRP %5’in üzerinde arttı ve şu anda geçen haftanın en yüksek seviyesi olan yaklaşık 0,8 dolar civarında işlem görüyor.

İlk memecoin de kuzeye yöneldi ve yaklaşık %4’lük bir artışa işaret etti. DOGE, genellikle dünyanın en zengin kişisi Elon Musk tarafından övülür. Dün Tesla’nın CEO’su, DOGE’nin yükselişinde yükseliş faktörü olabilecek dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ı satın almak için 43 milyar dolarlık bir teklifte bulundu.

bitcoin
bitcoin 40k dolarla savaşıyor, ripple %5 arttı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap