Bitcoin (BTC) 40.000 Dolara Giden Bir Çıkışın Eşiğinde mi?

Bitcoin (BTC) 40.000 Dolara Giden Bir Çıkışın Eşiğinde mi?

ABD veri dosyalarının yayınlanmasının ardından, Bitcoin (BTC) önceki fiyatının düşüşünden toparlanmaya başladı. Zincir üstü analitik, son fiyat artışının uzun vadede devam ettiğinden, varlık değeri tüm dönem boyunca 23.000’i geçirdiği önemli psikolojik engelin üzerinde kaldı.

Boğa Zinciri Metrikleri

Bir an için 24.000 doları aşan BTC fiyatı, Şubat başında kazandığı tüm zemini kaybetti. Ancak boğalar, Bitcoin’in 24.000 $ seviyesine çıkmakta zorluk çekmesine rağmen 23.000 $ seviyesini başarıyla savundu. Gerçekleşen BTC fiyatı ve hem kısa vadeli hem de uzun vadeli BTC sahipleri için gerçekleşen fiyat, sırasıyla piyasanın belirli kohortlarının kazançlı veya verimsiz olup olmadığına dair net bir fikir sağlayan zincir üstü ölçütlerdir.

Bununla birlikte, her üç kategorideki piyasa katılımcıları, Bitcoin’in fiyatı 23.000 doların üzerine çıktığı için artık kırmızıda değil. Bu, kripto pazarındaki birçok katılımcı için bu seviyenin önemini örneklemektedir. BTC Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) göstergesi, fiyatın “gerçeğe uygun değer”in ne zaman üzerinde veya altında olduğunu anlamak ve piyasa karlılığını ölçmek için kullanılabilecek zincir üstü bir göstergedir. MVRV Oranı şu anda 1,18’de ve bu da 1’e oldukça yakın.

kriptoparapiyasa bitcoin mvrv ratio 638111060782582745

1’in altındaki MVRV Oranı, geleneksel olarak ayı piyasası diplerini ve akıllı para birikimini gösterir. MVRV’nin 1,18’de olduğu göz önüne alındığında, bu, piyasa oyuncularının şu anda biriktiği ve yakında potansiyel olarak yeni bir yerel tüm zamanların en yüksek seviyesini görebileceği fikrine güven veriyor. Bu, birçok kişinin, amiral gemisi kripto para biriminin fiyatının, 40.000 $’lık bir tavanla 30.000 $ fiyat işaretini geçtiğine inanmasına neden oldu.

Gelen Bitcoin (BTC) Fiyat Düşüşü mü?

Bu arada, önde gelen kripto traderı ve analist Rekt Capital, aylık zaman dilimlerine odaklanarak, Bitcoin’in daha fazla yükselmeye devam etmeden önce düşmesi için olası bir işaret tespit etti. Bu, Göreceli Güç Endeksinin (RSI) Ocak ayında kritik bir destek seviyesini yeniden almak için tüm zamanların en düşük seviyesinden toparlanmasıyla gösterildi. Tarihsel olarak, BTC piyasalarının RSI’da çift diplere gerçekten tanık olmadığını kabul etse de, daha sonra daha yüksek bir dip gelme olasılığının hala olduğunu iddia etti.

Aynı duygu, başka bir kripto uzmanı Michael van de Poppe tarafından da dile getirildi. Ona göre, Bitcoin’in 20.000 $ bölgesine düşmesi çok daha makul ve “çok mantıklı”. Bugün erken saatlerde Michael, Bitcoin’in 40.000 $’lık yükseliş görünümüne ilişkin görüşünü yeniden teyit etti ve bunu “Bitcoin’den 35-40.000 $’a geçiş sezonu” olarak adlandırdı.

Şu anda mevcut durumda, Bitcoin (BTC) fiyatı, kompozisyon sırasında 23.444 dolara hareket etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.