Bitcoin 40 bin Doları Geri Aldı, Dogecoin Musk-Twitter Haberlerinde %33 Yükseldi!

Bitcoin 40 bin Doları Geri Aldı, Dogecoin Musk-Twitter Haberlerinde %33 Yükseldi!
0

Dogecoin’in devasa fiyat rallisinin öncülüğünde kripto piyasası bugün yeşile döndü. Bitcoin, günlük %5’lik bir artışın ardından 40 bin doların üzerine çıktı.

Birkaç haftanın en düşük seviyesini 38.000 $ olarak işaretledikten sonra, bitcoin saldırıya geçti ve 40.000 $ ‘ı geri aldı. Dogecoin, Elon Musk-Twitter haberlerinden sonra %33’lük bir artışın ardından gösteriyi çaldı.

Bitcoin 40 bin Doları Geri Aldı

Ayılar, son birkaç gün içinde piyasa üzerinde neredeyse tam kontrole sahipti. Her şey, 21 Nisan’da, birkaç günlük fiyat artışlarından sonra varlığın 43.000$’dan reddedilmesiyle başladı.

Birkaç saat içinde kripto para 40.000 dolara ve hatta ertesi gün bu seviyenin altına düştü. Durum dün BTC’nin 38.000 doların biraz üzerine düşmesiyle daha da kötüleşti . Bu, Mart ortasından bu yana en düşük fiyat etiketiydi.

Ancak, boğaların adım attığı ve varlığın yörüngesini tersine çevirdiği yer burasıdır. Daha güneye gitmek yerine, BTC hızla değer katmaya başladı ve şu anda bulunduğu yerde 40.000 doların üzerine çıktı. Sonuç olarak, bitcoin’in piyasa değeri yaklaşık 775 milyar dolara sıçradı.

Bu, Fidelity’nin yatırımcıların 401K hesaplarına BTC eklemesine izin vereceğine dair olumlu benimseme haberlerinin ortasında geldi .

bitcoin
bitcoin 40 bin doları geri aldı, dogecoin musk-twitter haberlerinde %33 yükseldi! 3

Dogecoin Alt’ların Rallisine Öncülük Ediyor

Altcoinler dün BTC kadar acı çekti, ancak bugün manzara ağırlıklı olarak daha fazla yükseliş.
Ethereum, birkaç gün ardışık fiyat düşüşlerinden sonra kendisini 2.800 dolardan işlem gördü. Şimdi ise %7’lik bir artış, ikinci en büyük kripto para birimini 3.000 doların biraz üzerine çıkardı.

Binance Coin ve Solana da yuvarlak sayılı kilometre taşlarının altındaydı, ancak BNB şu anda 400 doların üzerinde ve SOL 100 doların kuzeyinde.

Terra, günlük %8’lik bir artışın ardından 100 dolardan sadece utangaç. Ripple, Cardano, Polkadot, Avalanche ve Shiba Inu’dan daha fazla kazanç elde edildi.

Dogecoin, %33’lük devasa bir artışla buradaki en iyi performansa sahip. Bu, Elon Musk’ın gerçekten Twitter’ı satın aldığının doğrulanmasının ortasında geldi ve ilk memecoin’e yönelik olumlu yaklaşımı göz önüne alındığında, fiyat artışı o kadar da büyük bir sürpriz değil.

Genel olarak, kripto piyasa değeri günde 100 milyar doların üzerinde arttı ve 1,9 trilyon dolara yaklaştı.

dogecoin
bitcoin 40 bin doları geri aldı, dogecoin musk-twitter haberlerinde %33 yükseldi! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap