Bitcoin 40 Bin Doları Aştı, Küresel Piyasalarla Korelasyon Geriledi: Haftalık Özet

Bitcoin 40 Bin Doları Aştı, Küresel Piyasalarla Korelasyon Geriledi: Haftalık Özet
0

Bitcoin’in fiyatı, sadece birkaç saat içinde büyük bir artışın ardından 40 bin doların üzerine çıktı. Küresel piyasalarla olan korelasyon da teste tabi tutulur.

Toplam kripto para piyasası, Bitcoin şu anda 40 bin doların üzerine çıkarken, sermayesinin önemli bir bölümünü geri kazanmayı başardı. Ancak bugün hariç, Wall Street ile kripto arasında ciddi bir korelasyon gördük, peki bu durum durma noktasına gelebilir mi?

bitcoin
bitcoin 40 bin doları aştı, küresel piyasalarla korelasyon geriledi: haftalık özet 2

Bitcoin’in fiyatı son yedi gün içinde %8’in üzerinde toparlandı, ama hadi onu parçalayalım. Geçen hafta bu zamanlar işler oldukça iç karartıcı görünüyordu ve BTC Pazartesi günü kırılmadı ve düştü. Sonraki günlerde 39 bin dolara yükseldi, ancak bu aynı zamanda fiyatı bir kez daha 37 bin doların altına iten ayılar tarafından da durduruldu.

Bütün bunlar bugün kesin ve bir o kadar ani bir yükselişle değişti. 2 saatten kısa bir süre içinde BTC %6’nın üzerinde arttı ve bu yazının yazıldığı sırada 40 bin doların üzerinde işlem görüyor. Duygu, hafif iç karartıcıdan kendinden geçmişe geçti ve bunun bir sahte çıkış mı yoksa son düşüş trendinden bir kopuş mu olduğunu görmek ilginç.

Söylemeye gerek yok, pazarın geri kalanı izledi. Ethereum şu anda %22.4 arttı ve 3 bin doları test ediyor. Solana da yaklaşık %23 arttı, 100$’ın üzerinde işlem gördü, DOT ise %12 arttı ve 20$’ın üzerinde sağlamlaşmaya çalışıyor. Tabii ki, geçen haftaya göre yatay seyreden BNB gibi toparlanmadan faydalanamayanlar da var. LUNA ise %2,3 düştü.

Bu, küresel pazarlarla dikkate değer bir korelasyonun ortasında geliyor, ancak bugün görünüşte durma noktasına geldiğini de belirtmekte fayda var. NASDAQ ve S&P 500 gibi küresel endeksler de kırmızıyla açılırken Bitcoin’in fiyatı büyük ölçüde yükseldi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap