Bitcoin 38K $ ile 2 Haftanın En Düşük Seviyesine Düştü!

Bitcoin 38K $ ile 2 Haftanın En Düşük Seviyesine Düştü!
0

Bitcoin, 38.000 doların biraz üzerine çıkarak kademeli olarak değer kaybetmeye devam ediyor. Çoğu altcoin daha da fazla kan kaybediyor.

Bitcoin’in sorunları, varlık tekrar birkaç bin dolar düşerek 16 günün en düşük seviyesi olan 38.000 dolara düştüğü için son 24 saat içinde yoğunlaştı. Altcoinler de kırmızının derinliklerinde, Ethereum 2.600 dolarda, Cardano 1 doların oldukça altında ve AVAX 80 doların altında.

Bitcoin Tekrar Düşüyor

Bitcoin’in çok uzun zaman önce olmayan daha iyi günler gördüğünü söylemek güvenli. Sadece Salı ve Çarşamba günü, kripto para birimi en son düşüşünden 42.000 dolara toparlandı ve yaklaşık 45.000 dolara sıçradı.

Ancak, ayılar oynamaya başlayınca yukarı doğru devam edemedi. Birkaç saat içinde varlığı güneye ittiler ve BTC kendisini 40.000 doların üzerinde kalmak için mücadele ederken buldu.

Başlangıçta bu seviyeyi korumayı başarsa da, ayılar baskıyı sürdürdü ve dün bildirildiği üzere Şubat ayının başından beri ilk kez bu seviyenin altına indi. Sonraki saatlerde manzara daha da kötüleşti ve Bitcoin 38.000 doların biraz üzerine düştü ve bu da iki haftalık yeni en düşük fiyat noktası oldu.

Bu nedenle, Bitcoin’in piyasa değeri, gün önce 850 milyar dolara yaklaştıktan sonra 725 milyar dolara geriledi.

bitcoin
bitcoin 38k $ ile 2 haftanın en düşük seviyesine düştü! 3

Altcoinler Kanıyor

Alternatif madeni paralar dün zarar gördü ve trend bugün de devam ediyor. Ethereum günlük ölçekte %6.5 daha düştü ve 2.600 doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor. İkinci en büyük kripto para biriminin bu hafta başlarında 3.200 doların üzerinde olduğunu belirtmekte fayda var.

Daha büyük kapaklı altların geri kalanıyla durum biraz benzer. Binance Coin kendi başına %6.5’lik bir düşüşün ardından 380 doların altına düştü, Cardano %7’lik bir düşüşün ardından 1 doların altına işlem gördü ve Avalanche %8’lik bir düşüşün ardından 80 doların altına düştü.

Solana, Terra, Polkadot, Dogecoin, MATIC ve CRO da kırmızının derinliklerindeyken, Shiba Inu en çok (%-11.5) kaybetti ve 0.000025 dolarda oturuyor.

BitTorrent (%-16), Frax Share (%-13), Gala (-11%), Radix (%-11), Uyum (-11%) ve Helyum (-10%).

Sonuç olarak, kripto piyasa değeri günde neredeyse 100 milyar dolar azalarak 1,7 trilyon doların biraz üzerine düştü.

bitcoin
bitcoin 38k $ ile 2 haftanın en düşük seviyesine düştü! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap