Bitcoin 38 Bin Doların Altına Düştü, Fantom (FTM) Andre Cronje’nin Ayrılmasının Ardından %15 Düştü!

Bitcoin 38 Bin Doların Altına Düştü, Fantom (FTM) Andre Cronje’nin Ayrılmasının Ardından %15 Düştü!
0

Fantom, çift haneli bir fiyat düşüşünün ardından olumsuz eğilime öncülük ediyor.

Bitcoin başka bir fiyat düşüşü gördü, bu sefer haftalık en düşük 37.500 dolara düştü. Altcoinler de bir kez daha kırmızıya döndü, Ethereum 2.500 dolara düştü ve SOL %5’in üzerinde kaybetti. Fantom, Andre Cronje’nin kripto para birimi alanından ayrılacağını iddia eden raporlardan sonra en çok düşeni yaptı.

Bitcoin Haftalık En Düşük Seviyeye Düştü

Yaklaşık bir hafta önce Bitcoin, Batılı güçlerin Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşa doğrudan dahil olmayacaklarını söylemesinin ardından birkaç gün içinde 6.000 dolarlık bir artışla sonuçlanan etkileyici bir yükseliş başlattı.

Bu, 45.000 dolara ve hatta bu seviyenin biraz üzerinde bir fiyat artışıyla sonuçlandı ve bu da üç haftanın en yüksek seviyesi oldu. Ancak, ayılar hareketi durdurdu ve kısa bir süre sonra BTC’nin yörüngesini tersine çevirdi.

Bu, Bitcoin’in imrenilen 40.000 dolarlık çizginin altına düşmesinden önce birkaç gün üst üste fiyat düşüşlerine yol açtı. Son 24 saat içinde varlık, bu seviyeye meydan okumaya çalıştı ancak yolunda durduruldu.

Sonuç olarak ret, birkaç yüz doları 38.000 doların biraz üzerine çıkarmadan önce haftalık en düşük 37.500 dolara getirdi.

Altın ve ham petrol yeni yerel zirvelere yükselirken, küresel hisse senetlerinin de düştüğünü belirtmekte fayda var.

fantom
bitcoin 38 bin doların altına düştü, fantom (ftm) andre cronje'nin ayrılmasının ardından %15 düştü! 3

Fantom Düşüşte

Alternatif madeni paralar da daha iyi günlerden geçti. Örneğin Ethereum, bir hafta önce 3.000 doların üzerine çıktı ancak orada kalamadı. Tam tersine, ikinci en büyük kripto BTC’nin hareketlerine benziyordu ve o zamandan beri yaklaşık 500 dolar kaybetti.

Günlük ölçekte, yalnızca Ripple, daha büyük kapaklı alternatiflerden biraz yeşil renktedir. Binance Coin, Terra, Cardano, Avalanche, Polkadot, Dogecoin, Shiba Inu, CRO ve MATIC’in hepsinde belirgin küçük kayıplar var.

Solana, ilk 10 madeni paradan en fazlasını kaybetti. SOL bir günde yaklaşık %6 düştü ve 80 doların biraz üzerinde oturuyor.

Yine de FTM, %13’lük düşüşün ardından en büyük kaybeden oldu. Bu, projenin kıdemli çözüm mimarı Andre Cronje’nin Fantom’dan ayrılacağını söylediği bir gün geldi.

Kripto piyasa değeri günde 50 milyar dolar daha düştü ve 1,7 trilyon doların biraz üzerinde mücadele ediyor.

fantom
bitcoin 38 bin doların altına düştü, fantom (ftm) andre cronje'nin ayrılmasının ardından %15 düştü! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap