Bitcoin 37K $’a Düştü, Uniswap %10 Yükseldi

Bitcoin 37K $’a Düştü, Uniswap %10 Yükseldi
0

Bitcoin, 38.500 dolara toparlanmadan önce birkaç bin dolar kaybetti, Uniswap ise çift haneli bir artışla gösteriyi çaldı.

40.000$ civarında bir başka ret sonrasında, bitcoin yaklaşık 3.000$ düşerek dört günün en düşük seviyesi olan 37.000$’a düştü. Çoğu altcoin de bugün kırmızıda. Belirgin bir istisna, %10 artışla 10 dolara yaklaşan Uniswap’tır.

Bitcoin’in Hareketliliği Geri Döndü

Geçen hafta, tüm finansal piyasalar için bir roller coaster yolculuğundan başka bir şey değildi. Oynaklığı ile bilinen bir serbest piyasayı temsil eden Bitcoin, artan fiyat dalgalanmaları açısından liderler arasında yer aldı.

Rusya, topyekün bir savaş olduğu ortaya çıkan Ukrayna’da “özel askeri operasyonunu” başlatırken, BTC saatler içinde yaklaşık 5.000 dolar düşerek aylık en düşük seviyesi olan 34.000 doların biraz üzerine düştü.

Durum kasvetli görünüyordu, ancak ABD başkanı ve diğer Batılı liderler, Rusya’ya karşı savaşa doğrudan dahil olmayacaklarını söylediler. Bitcoin tüm kayıpları aynı hızla geri aldığından, bunun kripto piyasaları üzerinde anında olumlu bir etkisi oldu.

Dahası, BTC birkaç kez 40.000 doları denedi ama olmadı. Bu seviyedeki son ret hafta sonu geldi ve güneye Bitcoin gönderdi. Bu sefer varlık 37.000$’a düştü ve şu anki seviyesi olan 38.500$’a geri döndü.

bitcoin
bitcoin 37k $'a düştü, uniswap %10 yükseldi 3

Altcoinler Geri Dönüyor Ama UNI Değil

Altcoinler, geçtiğimiz haftalarda benzer bir vahşi yolculuk yaşadı. Hafta sonu boyunca kayıpların çoğunu geri aldılar ve hatta yeni kazançlar elde ettiler, ancak şimdi kırmızıya döndüler.

Ethereum dünden bu yana en önemli kaybedenler arasında. Günlük ölçekte %4’lük bir düşüş, 2.800 doları aşamadıktan sonra ikinci en büyük kriptoyu 2.640 dolara itti.

Polkadot ve Avalanche bir günde benzer yüzdeler kaybetti. Binance Coin, Ripple, Terra, Dogecoin, Shiba Inu, CRO ve MATIC daha küçük günlük düşüşler üretirken, Solana ve Cardano biraz yeşilde.

Uniswap dünden beri en büyük kazanç. UNI %10’dan fazla yükseldi ve 10$’a yaklaştı.
Kripto piyasa değeri dünden bu yana yaklaşık 70 milyar dolar azaldı ve şu anda 1,7 trilyon doların biraz üzerinde duruyor.

bitcoin
bitcoin 37k $'a düştü, uniswap %10 yükseldi 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap