Bitcoin 34 Bin Dolar Seviyesini Koruyor: Yine de Satış Tehlikesi Mevcut

Bitcoin 34 Bin Dolar Seviyesini Koruyor: Yine de Satış Tehlikesi Mevcut

Bitcoin (BTC), yakın zamanda spot ETF onay beklentisiyle değer kazanmış olsa da, belirli bir gösterge hâlâ varlık için dalgalanma riskini gösteriyor.

Piyasa analiz platformu Santiment’in sunduğu bilgilere göre, Bitcoin‘in büyük yatırımcı aktivitesi ve sosyal medya etkileşimi son hafta ciddi bir azalma gösterdi. Bu, önde gelen kripto parada 26 Ekim’de 35.000 dolardan yaklaşık 33.000 dolara anlamlı bir düşüşle eş zamanlıydı.

Santiment analizlerine göre, 100.000 dolar ve üzeri BTC değerindeki büyük işlem sayısı son haftada %53 azaldı ve şu an için 3.731 benzersiz işlemde seyrediyor.

bitcoin
bitcoin 34 bin dolar seviyesini koruyor: yine de satış tehlikesi mevcut 2

Benzer bir trend, Bitcoin‘in sosyal medya etkileşiminde de görüldü ve bu, %57’lik bir azalmayı temsil ediyor.

Diğer yandan, borsalardaki toplam BTC miktarında hafif bir yükselme gözlendi. Santiment verilerine göre, şu an borsalarda yaklaşık 1,12 milyon Bitcoin mevcut. Tarihsel verilere bakıldığında, ilk yatırımcılar uygun bir fiyatla satış yaparken ya da yeni yatırımcılar borsada alım yaparken, borsadaki BTC miktarı artış gösteriyor.

Nihayetinde, Bitcoin’in fiyat ve günlük aktif adresler (DAA) arasındaki fark, piyasa “açgözlülük” durumundayken satış sinyali oluşturuyor. Santiment analizine göre, bu fark şu anda -%94,9 seviyesinde.

Bitcoin, son 24 saat içinde %0,4 değer kazandı ve şu an 34.230 dolardan işlem görmekte. BTC’nin toplam piyasa değeri, %53’lük pazar payıyla 668 milyar dolara ulaştı. Ayrıca, 24 saatlik işlem hacmi %38’lik bir artışla 13 milyar dolara çıktı.

VanEck danışmanı Gabor Gurbacs, ABD’de önemli ETF başvurularının beklendiği bu dönemde, El Salvador’un “Amerika’nın Singapur’u” olma potansiyeline sahip olduğuna dikkat çekiyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.