Bitcoin 32 Bin Doları Test Etti, Cardano %15 Yükseldi!

Bitcoin 32 Bin Doları Test Etti, Cardano %15 Yükseldi!
0

Cardano, bugün %15’lik devasa bir fiyat artışıyla şovu çaldı. Bitcoin 32.000 $ ‘da başarısız oldu, ancak bu seviyeye yakın duruyor.

Bitcoin’in yükseliş fiyat hareketleri, varlık 32.000 doların üzerine 20 günün en yüksek seviyesine yükselirken son 24 saat içinde devam etti. Çoğu altcoin günlük ölçekte sakinleşirken, Cardano çift haneli büyük bir artış kaydederek saldırıya geçti.

Bitcoin’de 32 bin Dolar Test Edildi

BTC’nin art arda dokuz haftalık mumu kırmızıyla işaretlediği birkaç haftalık düşüşten sonra, kripto para nihayet 29 Mayıs’ta yeniden çekiş kazanmaya başladı. Bu noktada, 30.000 dolara meydan okumak için birkaç başarısız girişimin ardından varlık yaklaşık 29.000 dolar civarında sakin kaldı.

Ancak boğalar bu noktada hızlandı ve kuzeye doğru itti. Birkaç saat içinde BTC, yuvarlak numaralı düşmanının üzerine çıktı ve yaklaşık 31.000 dolara tırmanmaya devam etti. Bir gün sonra, bitcoin daha da ileri gitti ve 32.000 dolara ulaştı.

Aynı senaryo, bu sefer son 24 saat içinde tekrarlandı, BTC gün içi en yüksek 32.400 dolara (Bitstamp’ta) gitti. Bu, Bitcoin’in 10 Mayıs’tan bu yana gördüğü en yüksek fiyat seviyesi.

Şu an itibariyle, hafifçe geri çekildi ve 32.000 doların biraz altında duruyor. Bu nedenle, piyasa değeri 600 milyar dolara ulaşırken, altcoinler üzerindeki hakimiyeti %46’nın oldukça üzerinde.

bitcoin
bitcoin 32 bin doları test etti, cardano %15 yükseldi! 3

Cardano %15 Yükseldi

Altcoinler de son birkaç gün içinde kayda değer fiyat artışları yaşadı, ancak çoğu günlük ölçekte sakinleşti. Ethereum bir noktada yaklaşık 1.800 dolardan neredeyse 2.000 dolara sıçradı, ancak 24 saatlik küçük bir artışa rağmen bu seviyenin biraz altında durmuyor.

BNB, %2’lik bir fiyat artışının ardından 320 dolardan sadece utangaç. Ripple, Polkadot ve Dogecoin de biraz yeşildeyken, Solana, TRON, Avalanche ve Shiba Inu biraz geri çekildi.

Yine de, Cardano gösteriyi çaldı. ADA son 24 saatte %15 arttı ve 0,6 doların üzerine çıktı.

Genel olarak, kripto piyasası değeri 1.3 trilyon dolarda nispeten sakin kaldı.

bitcoin
bitcoin 32 bin doları test etti, cardano %15 yükseldi! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap