Bitcoin (BTC) 31.000 Dolarda Tekrar Reddedilirken, Ripple (XRP) %8 Düştü!

Bitcoin (BTC) 31.000 Dolarda Tekrar Reddedilirken, Ripple (XRP) %8 Düştü!

XRP’nin yanı sıra, MATIC, LTC ve BCH gibi kripto para birimleri de bugünün büyük kaybedenleri arasında yer alıyor.

Bitcoin, dün neredeyse 32.000 $ seviyesine çıkarak son 13 ayın en yüksek seviyesini gördü. Ancak, Bitcoin bir kez daha reddedildi ve hatta saatler öncesinde 30.000 $’ın altına geriledi.

Bugün çoğu altcoin, DOGE, SHIB, OP gibi bazı altcoinler dışında, son kazanımların ardından kırmızıda seyrediyor.

BTC Durduruldu

Perşembe akşamı Yargıç Torres’in Ripple ve SEC arasındaki yasal savaşta Ripple lehine bir karar vermesiyle birlikte, kripto para piyasasında hareketlilik yaşandı. Bu kararın etkisiyle Bitcoin, diğer varlıklarla birlikte yükselişe geçti ve 31.900 doların biraz altına çıktı, bu da Bitcoin’in bir yıldan uzun bir süre içindeki en yüksek fiyatı oldu (Bitstamp’ta).

Ancak, Bitcoin bu yükselişi sürdüremedi ve hızla bin dolar düşerek geriledi. Bitcoin, sert bir düşüşle birlikte bir hafta içinde ilk kez 30.000 doların altına düştü, bu da piyasanın durumunu daha da kötüleştirdi. Şu anda birkaç yüz doların üzerinde konsolide olan BTC, gün içinde hala %3 civarında düşüş yaşadı. Piyasa değeri dün 610 milyar doları aşmasının ardından 590 milyar dolara geriledi. Bitcoin’in hakimiyet oranı ise %48,4 seviyesinde, dünküyle neredeyse aynı seviyede bulunuyor.

bitcoin
bitcoin (btc) 31.000 dolarda tekrar reddedilirken, ripple (xrp) %8 düştü! 3

XRP Biraz İvme Kaybetti

Beklendiği gibi, Ripple’ın tokeni (XRP), hakim kararının ardından büyük kazançlar elde etti. Bir noktada neredeyse %100 değer kazanarak Aralık 2021’den bu yana ilk kez 0,95 dolara kadar yükseldi ve birçok kısa vadeli işlemciyi karşı konulamaz kârlar elde etmeye teşvik etti.

Ancak, bu yükselişi sürdüremedi ve dün tekrar 0,8 dolara geriledi. Günlük %8 düzeltme ile şu anda 0,72 dolara kadar geriledi. Benzer kayıplar Litecoin, Polygon, Bitcoin Cash ve diğer altcoinler tarafından da yaşandı.

ETH, BNB, ADA, SOL, DOT ve TRX gibi büyük piyasa değerine sahip altcoinler de kırmızı renkte seyrediyor. Ancak, DOGE ve SHIB gibi bazı memecoin’ler günlük olarak yaklaşık %5 artış kaydettiğinden, yeşilde seyreden birkaç istisnadan biri oldular.

Optimism’in OP tokeni son 24 saatte %7,5 değer kazanarak 1,5 dolar seviyesine geri döndü.

Ancak, toplam kripto pazarı, CoinMarketCap’te dünden bu yana 30 milyar doların üzerinde düşüşle 1.220 trilyon dolara geriledi.

bitcoin
bitcoin (btc) 31.000 dolarda tekrar reddedilirken, ripple (xrp) %8 düştü! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.