Bitcoin 31.000 Doların Altında Kalırken, FIL ve GRT Çift Haneli Rakamlarla Yükseldi!

Bitcoin 31.000 Doların Altında Kalırken, FIL ve GRT Çift Haneli Rakamlarla Yükseldi!

GRT, son 24 saatte değerini %25’in üzerinde artırarak, daha büyük hacimli altcoinler arasında en büyük yükselişi yaşadı.

Bitcoin ise son 24 saat boyunca hareketsiz kalarak yatay bir seyir izledi.

Bu süre zarfında birçok altcoin daha etkileyici kazançlar elde etti. Ethereum (ETH) yaklaşık 2.000 dolar seviyesine ulaşırken, DOT (Polkadot) ise neredeyse %5 oranında değer kazandı.

Bitcoin Sakinleşiyor

Bitcoin, BlackRock’un Spot BTC ETF başvurusunu yapmasından iki hafta sonra ilk kez 31.000 doların üzerine çıkarak etkileyici kazançlar kaydetti. Kripto para birimi gün içinde 4.000 doların üzerinde kazanç elde ettikten sonra istikrar kazandı ve geçen haftanın büyük bir kısmını 30.000 ila 31.000 dolar arasında işlem yaparak geçirdi.

SEC’in tüm son Spot BTC başvurularına karşı uyarılar yayınladığı haberleriyle birlikte Cuma günü 29.500 dolar gibi son 10 günün en düşük seviyesine geriledi. Ancak boğalar harekete geçti ve daha fazla düşüşe izin vermedi.

Buna karşılık, Bitcoin bin dolarlık bir artışla 30.500 dolara kadar yükseldi. Bu seviyede konsolide olduğu için hafta sonu daha az olaylı geçti. Pazartesi itibarıyla durum çok farklı görünmüyor, varlık bir kez daha bu seviyenin etrafında hareket ediyor. Sonuç olarak, piyasa değeri 600 milyar doların altında kaldığı için Bitcoin’in alternatifler üzerindeki hakimiyeti biraz zayıfladı ve CoinMarketCap’te %49,2’ye düştü. Bu, metriğin birkaç gün içinde %1 düştüğünü gösteriyor.

bitcoin
bitcoin 31.000 doların altında kalırken, fil ve grt çift haneli rakamlarla yükseldi! 3

FIL ve GRT Ana Sahneye Çıkıyor

Son 24 saat içinde Ethereum %2,5 artış göstererek, kıskanılan 2.000 dolar seviyesine yaklaşmayı başardı. Binance Coin ise aynı süre zarfında %1,5 artışla 250 dolara yaklaştı.

Cardano, Dogecoin, Litecoin, Solana, Tron ve Bitcoin Cash gibi diğer altcoinlerde de bir miktar yeşil renk görüldü. Polkadot, Polygon ve Avalanche ise geçtiğimiz gün %5’e varan kazançlarla daha fazla değer kazandı.

Ancak, günlük bazda en büyük kazananlar Filecoin ve The Graph oldu. Filecoin (%16 artışla) 4,5 doların üzerine çıkarken, The Graph (%25 artışla) 0,13 doların üzerine çıktı.

Sonuç olarak, toplam kripto piyasası değeri bir günde 10 milyar dolarlık bir artış kaydederek CoinMarketCap’te şu anda 1.210 trilyon doların üzerinde bir değere ulaştı.

bitcoin
bitcoin 31.000 doların altında kalırken, fil ve grt çift haneli rakamlarla yükseldi! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.