Bitcoin 30.000 Doların Altına Düşerken Kripto Piyasaları 50 Milyar Dolar Değer Kaybetti!

Bitcoin 30.000 Doların Altına Düşerken Kripto Piyasaları 50 Milyar Dolar Değer Kaybetti!

Son günlerde, LDO (belirli bir varlık olduğunu varsayalım) %10’un üzerinde bir düşüş yaşadı ve 2 doların altına geriledi.

Bitcoin ise dün, son 13 ayın en yüksek seviyesi olan 31.500 doları gördü. Ancak, ardından gelen reddedilme dalgası, varlığı sert bir şekilde aşağı çekti ve birkaç kez 30.000 doların altına düştü.

Altcoin’ler de genel olarak düşüş yaşadı ve kayıplar en çok Litecoin, Bitcoin Cash, Lido DAO ve diğerleri gibi altcoin’lerden geldi.

BTC 30.000 Dolar Kaybedecek mi?

Geçtiğimiz Cuma günü, artan volatilite nedeniyle Bitcoin’in fiyatı 31.000 dolardan 10 günün en düşük seviyesi olan 29.500 dolara kadar geriledi. Ancak sonraki birkaç gün boyunca, kripto para birimi büyük bir hareket olmadan 30.500 dolar civarında istikrarlı bir seyir izledi.

Ancak haftanın ortasında, varlık tekrar hareketlendi ve 30.000 dolar seviyesine geriledikten sonra bir kez daha atağa geçti. Dün itibarıyla Bitstamp üzerinde 31.500 dolar seviyesine yükselerek son 13 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Ancak boğaların güçlendiği bir dönemde, ayılar sahneye çıktı ve Bitcoin’i güneye doğru çekti. Kripto para birimi yaklaşık bir saat içinde 1.500 dolar daha kaybederek erken saatlerde 29.700 dolara geriledi. Bu, son rallinin sakinleşme işaretlerini gösterdi.

Tabii ki, bu büyük hareketlilik aşırı kaldıraçlı traderlara zarar verdi ve toplam tasfiyeler 140 milyon doları aştığı bir noktaya ulaştı.

Şu anda Bitcoin’in fiyatı 30.000 doların biraz üzerinde olsa da, piyasa değeri 20 milyar dolarlık bir düşüşle 585 milyar doların altına geriledi.

bitcoin
bitcoin 30.000 doların altına düşerken kripto piyasaları 50 milyar dolar değer kaybetti! 3

Altcoinler Kırmızıya Dönüyor

BTC’nin aşırı hareketlilik yaşadığı durumlarda olduğu gibi, altcoin’ler de benzer bir şekilde etkilendi ve çoğu bugün kırmızı renge döndü. Ethereum ve Binance Coin %4 ila %5 arasında düşüş yaşayarak benzer oranlarda geriledi. Sonuç olarak, ETH 1.860 dolara geriledi, BNB ise 235 doların altına düştü.

Ripple, Cardano, Dogecoin, Solana, Polkadot, Polygon ve Avalanche gibi diğer altcoin’ler de günlük bazda düşüş yaşadı. Bitcoin Cash bir günde %5’ten fazla düşüşle 280 dolara geriledi. Litecoin, birkaç hafta öncesine kadar en iyi performans gösterenler arasında yer almasına rağmen %9 oranında düşüş yaşayarak 100 doların oldukça altına indi.

LEO, LINK, ICP, SHIB, APT, ETC, XLM, VET, AAVE ve diğer altcoin’ler de daha fazla kayıp yaşadı. LDO ise bir günde %10,5 düşüşle 1,9 dolara geriledi.

Genel olarak, kripto piyasası toplam değeri, dünkü zirveden bu yana 50 milyar dolar kaybederek CMC’de 1.170 trilyon dolara düştü.

bitcoin
bitcoin 30.000 doların altına düşerken kripto piyasaları 50 milyar dolar değer kaybetti! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.