Bitcoin Fiyat Analiz: BTC 30.000 Dolara Yükselebilecek mi?

Bitcoin Fiyat Analiz: BTC 30.000 Dolara Yükselebilecek mi?

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), Perşembe günü toparlanma rallisine devam etti. Bitcoin fiyatı, son 24 saat içinde %10 gibi büyük bir artışla 24 bin dolarlık kritik fiyat seviyesini kırdı. Bununla birlikte, bu büyük fiyat artışı, her yatırımcının Bitcoin’in 25.000 $ seviyesini aşmasını ummasına neden oldu, ancak uzmanların bu hareket hakkında bazı farklı fikirleri var.

Bitcoin Fiyatı Yükselişte

Bitcoin fiyatı, dijital varlık piyasasındaki baskın seviyesi %50’ye yaklaştığı için son 30 günde %16 arttı. BTC, yazım zamanında ortalama 24.800 $ fiyatla işlem görüyor. Bu arada, bir kripto uzmanı olan Michaël van de Poppe, bunun şimdiye kadar gördüğü en büyük boğa tuzağı olabileceğini tahmin etti.

Bunun piyasanın bir yönü belirlenmiş bir ders olabileceğini sözlerine ekledi. Bu sizi büyük kayıplara sürükleyebilir ve birçok portföyü öldürebilir.

Ancak analist, yükseliş eğilimi gösteren bir piyasada düzeltmelerin orantılı olarak kısa ömürlü olduğundan bahsetti. Michaël van de Poppe, daha yüksek zaman dilimi seviyelerine bir test yapılmasını önerdi. Bu hareketin ardından piyasalar yukarı doğru hareket etmeye başlar. Bu arada, BTC fiyatı 25 bin doları aşarsa, 30-35 bin dolar fiyat seviyesine doğru ilerleyebilir.

BTC Tasfiyesi 81 Milyon Doları Aştı

Verilere göre, bilinmeyen bir balina adresi tek seferde 24,2 milyon dolar değerinde 984 BTC satın aldı. Kripto balinası bu BTC’yi Coinbase’den satın aldı. Bu arada, birkaç balina, son fiyat artışının ortasında birden fazla işlemde farklı kripto borsalarına 55 milyon dolar değerinde 2270 BTC göndermeye gitti.

İzleyici tarafından kaydedilen en büyük işlem, 1299 Bitcoin’i (yaklaşık 31,3 milyon dolar değerinde) Huobi kripto borsasına taşımak oldu. Bununla birlikte, Bitcoin’in 24 saatlik işlem hacmi %33 artarak 35,7 milyar dolara ulaştı.

Coinglass verileri, son 24 saat içinde Bitcoin’den 81 milyon dolardan fazla tasfiye edildiğini gösteriyor. En büyük tasfiye emri Bybit’te 2,5 milyon BTC ile gerçekleşti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.