Bitcoin 30.000 Dolara Doğru Düşerken, KAVA’da Günde %12 Düştü!

Bitcoin 30.000 Dolara Doğru Düşerken, KAVA’da Günde %12 Düştü!

Son CPI duyurusu, kripto para birimi piyasasının konsolidasyonundan çıkmasına rağmen, aralıklı ticaretin devam ettiğini gösterdi.

Son 24 saat içinde çoğu kripto para birimi düşüş yaşadı ve genel olarak daha düşük seviyelere geriledi. Ancak, bazı istisnalar dışında düşüşlerin hafif olduğunu belirtmek gerekir.

Bitcoin’in fiyatı hala 30.000 $ ile 31.000 $ arasında konsolide olmaya devam ediyor ve önceki seviyelere yaklaşıyor.

Bitcoin Fiyatı 30.000 Dolara Düştü

Dün, Bitcoin’in fiyatı 31.000 dolar seviyesini aşamayarak ayıların avantaj sağlamasına neden oldu. Birkaç önemli kırmızı mum ile fiyatı aşağı çekmeyi başardılar. Binance borsasında fiyat 30.200 dolara kadar gerileyerek gün içinde %1’lik bir kayıpla 30.400 dolar civarında işlem görüyor.

bitcoin
bitcoin 30.000 dolara doğru düşerken, kava'da günde %12 düştü! 3

Bu ayki TÜFE duyurusunun ortasında artan volatiliteye dikkat çekmek önemlidir. Çalışma İstatistikleri Bürosu, dün rakamları açıkladı ve beklentilerin altında geldi. Bu duyuru, Bitcoin’in fiyatında hemen tepki göstermesine neden oldu, ancak boğalar ivmeyi sürdüremedi.

Grafiklerde de görüldüğü gibi, TÜFE duyurusuyla birlikte Bitcoin’in fiyatında belirgin bir hareket yaşandı. Ancak, boğalar bu ivmeyi sürdürmekte başarılı olamadı ve fiyat istikrarını korumakta zorlandı.

Altcoinler de Kararsız

Altcoin piyasası genel olarak hafif düşüşler yaşadı, birkaç dikkate değer istisna dışında. Ancak Litecoin (LTC) gibi bazı altcoinler iyi bir performans sergiledi ve yaklaşık %3,5’lik bir artış kaydetti. Chainlink, UNI, BCH ve ETC gibi diğer büyük altcoinler de çok az da olsa yeşilde işlem gören diğerleridir.

bitcoin
bitcoin 30.000 dolara doğru düşerken, kava'da günde %12 düştü! 4


Gün içinde en büyük değer kaybını yaşayan kripto para KAVA oldu ve %11 değer kaybetti. Onu Algorand ve Maker takip etti.

Öte yandan, en iyi performans gösteren kripto para Kaspa’nın KAS token’ı oldu. Geçen gün %9,2 artışla yükselen KAS, haftalık toplam kazancını da %25’e çıkardı. KAS aynı zamanda son yedi günde en iyi performansı sergileyen kripto para oldu.

Sonuç olarak, piyasada bir konsolidasyon süreci yaşanıyor ve TÜFE açıklamasının bunu değiştirmekte fazla bir etkisi olmadı. Ayrıca, bu uzun vadeli ticaret dönemlerinin, her iki yönde de daha büyük hareketlere işaret edebileceğini belirtmek önemlidir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.