Bitcoin 30 Bin Seviyelerine Tırmanırken, Altcoin Yükselişini Ateşleyecek mi?

Bitcoin 30 Bin Seviyelerine Tırmanırken, Altcoin Yükselişini Ateşleyecek mi?

Bitcoin Haberleri: Geleneksel piyasalarda ve bankacılık sektöründe artan belirsizlik ortamında küresel dijital piyasa yükselişine devam ediyor. En büyük kripto varlığı olan Bitcoin (BTC), piyasanın yeşil endeksler basmasına öncülük ediyor. Analistler, BTC’nin bir hareketinin altcoin’lerde ralliye yol açabileceğini öne sürüyorlar.

bitcoin
bitcoin 30 bin seviyelerine tırmanırken, altcoin yükselişini ateşleyecek mi? 2

Bitcoin Yükselişini Takip Edebilecek Altcoinler

BTC, 2023 yılında 16.500 dolar işlem fiyatıyla başlamasına rağmen şimdi 28.000 dolar fiyat seviyesini geri kazandı. Kripto analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin’in şimdi 30.000 dolar fiyat seviyesini hedeflediğini düşünüyor. Son 90 günde neredeyse %70’lik bir artış kaydeden BTC, altcoinlerin de uyanmaya başladığını ima ediyor. Poppe, Bitcoin’in önümüzdeki dönemde dikkat edilmesi gereken en önemli bölgenin 27.900 dolar olduğunu belirtiyor. Eğer BTC bu seviyede konsolide olursa, 30.000 dolara doğru bir hareketin kapılarını açabilir ve bu da altcoin rallisine yol açabilir.

Son 24 saat içinde, BTC fiyatı hafif bir artış gösterdi ve ortalama olarak 28,526 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ancak 24 saatlik işlem hacmi %13 düşüşle 15.8 milyar dolara geriledi. Ethereum, en büyük altcoin olarak son 24 saatte %4’ün üzerinde bir artış kaydetti ve şu anda ortalama 1,909 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bununla birlikte, son 90 günde ETH, %52 oranında yükselerek önemli bir performans sergiledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.