Bitcoin 30 Bin Doların Altındayken, Bunun Yerine İzlemeniz Gereken Yeni Metrik!

Bitcoin 30 Bin Doların Altındayken, Bunun Yerine İzlemeniz Gereken Yeni Metrik!
0

Yazım sırasında, Bitcoin son 24 saatte %2,58 düştükten ve hafta içinde %3,10 düştükten sonra 29 bin civarında işlem görüyordu. Son zamanlarda yeni bir kilometre taşına ulaşıldığından, fırsat varken dip satın alma ve satürasyon yığını yapma fırsatını kullananlar muhtemelen bir saniyeliğine bakmalıdır.

 Bitcoinciler Zirvede

Glassnode’dan gelen veriler, 1 BTC’den fazla tutan adres sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 845.340’a ulaştığını ortaya koydu. Gördüğünüz gibi, bu eğilim 2022’nin başına yakın bir düşüşten sonra toparlandıktan sonra her geçen gün büyüyor.

BTC’nin kendisi kesin olarak 30 bin doları geçmek için mücadele ederken, neden bunlardan herhangi biri var? Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan bu metrik, artan BTC benimsenmesinin sağlıklı bir işareti ve kripto pazarındaki yatırımcıların, mümkünken kral paraya yüklemek için adımlar attığını gösteriyor. Ayrıca, bu, madeni para arzının yayılmasına yardımcı olur.

BTC için iyiye işaret eden bir başka ölçüm, son aktif arz miktarının 4 milyon BTC’ye yakın iki yılın en yüksek seviyesine ulaşmasıdır.

Yine, bu, endüstri oyuncularının sadece BTC’lerinin toz toplamasına izin vermediğini, aynı zamanda arzın daha fazlasının işe koyulduğunu gösteriyor.

Öte yandan Santiment’ten gelen veriler, BTC hızının en son Nisan 2022’nin sonunda kaydedilen en düşük seviyelere geri döndüğünü ortaya koydu. Bu da, yatırımcıların Bitcoin’lerini adresler arasında aktarmak veya mikro için kullanmak yerine HODLing yapabileceklerini gösteriyor.

bitcoin
bitcoin 30 bin doların altındayken, bunun yerine i̇zlemeniz gereken yeni metrik! 3

Ancak, akılda tutulması gereken başka bir ölçüm daha var. Bitcoin Age Consumed, basın zamanında azalıyordu ve 14 Mayıs’tan beri düşüyor. Bu, daha az titrek yatırımcının oyundan çıkmak için Bitcoin’lerini sattığını gösteriyor. Bu da artan BTC benimsenmesinin bir işaretidir.

Bununla birlikte, yatırımcılar beklemeli ve 30 bin doların altındaki son düşüşün daha fazla panik yapan yatırımcıları nasıl etkileyeceğini görmeli.

bitcoin
bitcoin 30 bin doların altındayken, bunun yerine i̇zlemeniz gereken yeni metrik! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap