Bitcoin (BTC) 30 Bin Doları Savunurken, Cardano (ADA) Günde %4 Düştü!

Bitcoin (BTC) 30 Bin Doları Savunurken, Cardano (ADA) Günde %4 Düştü!

Son 24 saat içinde Lido DAO, keskin bir düşüş yaşayarak yaklaşık %7 değer kaybetti.

Bitcoin ise 30.000 dolar seviyesine geriledi, ancak bu seviyeden toparlanarak birkaç yüz dolar üzerinde sabitlendi.

Diğer altcoin’ler de bugün genellikle düşüş yaşadı. ADA, SOL, MATIC ve DOT gibi önemli kripto varlıklar en fazla değer kaybedenler arasında yer aldı.

BTC 30.000 Doları Savunuyor

Ripple’ın SEC’ye karşı kazandığı önemli bir zaferin ardından, kripto para birimleri piyasası iş haftasının sonunda artan bir oynaklık yaşadı. Bir yargıcın, neredeyse tüm XRP satışlarının menkul kıymet işlemi olarak kabul edilmediği yönündeki kararı, diğer kripto varlıklarla birlikte Bitcoin’in değer kazanmasına yol açtı. Bitcoin, 30.500 doların altından sıçrayarak 13 ayın en yüksek seviyesi olan 31.800 doların üzerine çıktı.

Ancak bu ivme sürdürülemedi ve Cuma günü birkaç yüz dolarlık bir geri çekilme yaşandı. Ardından daha güçlü bir reddedilme yaşanarak Bitcoin’i haftanın üçüncü kez güneye, 30.000 doların biraz altına itti.

Boğalar tekrar harekete geçti ve Bitcoin’in bu kilometre taşını Cumartesi günü geri kazanmasına yardımcı oldu. Hafta sonu genellikle daha sakin geçti, ancak bugün erken saatlerde (Bitstamp’ta) Bitcoin 30.050 dolara kadar düştü. Bununla birlikte, bu seviyeyi korumayı başardı ve şu anda yaklaşık 300 dolar üzerinde işlem görüyor. Piyasa değeri ve hakimiyeti sırasıyla 590 milyar dolar ve %48,5 ile dünkü seviyelerle aynı kaldı.

bitcoin
bitcoin (btc) 30 bin doları savunurken, cardano (ada) günde %4 düştü! 3

ADA Düşüşte

SEC-Ripple kararının ardından beklenildiği gibi, özellikle XRP olmak üzere çoğu altcoin yükseldi. XRP’nin değeri saatler içinde neredeyse iki katına çıkarak 0,95 dolara yükseldi, bu da 19 ayın en yüksek seviyesiydi. Ancak, bu seviyede tutunamadı ve biraz geri çekilerek şu anki seviyesi olan 0,7 doların biraz üzerine düştü.

Ethereum (ETH) ise 2.000 doların üzerine çıktı, ancak iki günlük düşüşün ardından şu anda 1.930 dolarda işlem görüyor. Binance Coin (BNB) ise yeniden 250 doların altına geriledi.

Son 24 saat içinde, ADA, SOL, DOGE, MATIC ve DOT gibi altcoin’ler %4’ten fazla düşüş yaşadı. Lido DAO’nun yerel token’i LDO, %6,5’in üzerinde bir düşüşle en çok değer kaybeden token oldu ve şu anda 2,3 doların altında işlem görüyor.

Toplam kripto piyasası değeri, CoinMarketCap’te hala yaklaşık 1.210 trilyon dolar civarında kaldı.

bitcoin
bitcoin (btc) 30 bin doları savunurken, cardano (ada) günde %4 düştü! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.