Bitcoin 30 bin Doları Korurken, Terra’nın UST’si Çökmeye Devam Ediyor ve 0,04 Dolara Düşüyor!

Bitcoin 30 bin Doları Korurken, Terra’nın UST’si Çökmeye Devam Ediyor ve 0,04 Dolara Düşüyor!
0

UST, önümüzdeki birkaç saat önce 0,04 dolardan yeni en düşük seviyelere ulaşmaya devam ediyor. Bitcoin 30.000 doların biraz üzerinde duruyor.

Dünkü 29.000 dolara düşüşün ardından, Bitcoin iyi tepki verdi ve imrenilen 30.000 dolarlık çizgiyi geri aldı. Çoğu altcoin küçük kazançlarla sakin bir şekilde otururken, Litecoin ve CRO, bugünün büyük kapaklarından en çok kazananlar olarak ortaya çıktı.

Bitcoin 30 Bin Doların Üzerinde Duruyor

Geçen hafta BTC’nin art arda yedi haftalık mumunun kırmızıyla kapanmasıyla tarih yaratmasına yol açan hız treni, (Bitstamp’ta) 18 ayın en düşük seviyesi olan 25.300$’a düştüğü için varlık için büyük aksamalara neden oldu.

Bitcoin bu noktada sıçradı ve hafta sonu boyunca olduğu yerde 30.000 doların üzerine çıktı. Dün bu gıpta edilen çizginin altına düştüğü ve 29.000$’a düştüğü için bazı çekişlerini kaybetti.

Ancak boğalar bu noktada hızlandı ve daha fazla fiyat düşüşüne izin vermedi. Tam tersi, BTC’yi kuzeye ittiler ve kripto para birimi 30.000 doları geri aldı. Şu an itibariyle, 31.000 dolara bile yakın oturuyor.

Sonuç olarak, BTC’nin piyasa değeri 580 milyar dolara yükselirken, altcoinler üzerindeki hakimiyeti hala %44.5 civarında.

bitcoin
bitcoin 30 bin doları korurken, terra'nın ust'si çökmeye devam ediyor ve 0,04 dolara düşüyor! 3

LTC ve CRO Öncülük Ediyor

Son on gün içinde benzer artan fiyat dalgalanmalarından geçen altcoinler, 24 saatlik bir ölçekte nispeten sakin kaldı.

Ethereum, 2.000 doları geri almadan birkaç gün önce 3.000 dolardan 1.700 dolara düştü ve o zamandan beri bu seviyeyi korudu. Ayrıca, bu satırları yazarken ikinci en büyük kripto para 2.100 dolara yakın.

BNB, günler önce 230 dolara düştükten sonra şimdi 300 doların oldukça üzerinde duruyor. Ripple, Cardano, Polkadot, Dogecoin, Avalanche, TRON ve Shiba Inu da biraz yeşilde.

Litecoin ve Cronos, yaklaşık %6’lık benzer artışlarla daha büyük sermayeli altlardan en fazla kazancı elde etti.

Terra’nın USD ile 1:1 sabitlenmesi gereken bozulan algoritmik stabilcoini, bugün erken saatlerde 0,04 dolara düştüğü için parçalanmaya devam ediyor.

Kripto piyasa değeri günde yaklaşık 40 milyar dolar arttı ve 1,3 trilyon doların üzerinde duruyor.

bitcoin
bitcoin 30 bin doları korurken, terra'nın ust'si çökmeye devam ediyor ve 0,04 dolara düşüyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap