Bitcoin (BTC) 30 Bin Doları Geri Alırken, Litecoin 100 Doların Üzerine Çıktı!

Bitcoin (BTC) 30 Bin Doları Geri Alırken, Litecoin 100 Doların Üzerine Çıktı!

Bugün, BitcoinSV ilk 50’deki en iyi performansı sergileyerek %18’lik bir artışla dikkat çekiyor.

Dün Bitcoin, kısa bir süreliğine hızlı bir düşüş yaşadı, ancak 10 günlük en düşük seviyeye ulaştıktan sonra 30.000 dolar seviyesine geri yükseldi.

Bununla birlikte, günlük bazda, LTC, LDO, VET ve BSV gibi altcoinlerin hakimiyeti önemli ölçüde azaldı.

BTC’nin Dump ve Pump’ı

Geçen hafta, Bitcoin’in fiyatında büyük bir artış yaşandı ve 26.500 dolardan 31.000 doların üzerine çıktı. Ancak sonrasında kripto para birimi sakinleşti ve 30.000 ile 31.000 dolar arasında daha dar bir aralıkta kalmaya başladı.

Dün, boğalar fiyatı günlük 31.250 dolara yükseltmeye çalıştı, ancak başarısız oldular. İlk başta sadece 200 dolar kaybeden Bitcoin, birkaç saatliğine 31.000 doların üzerinde kalmayı başardı.

Ancak, Wall Street Journal’ın bir raporu, SEC’in BlackRock ve Fidelity gibi şirketlerin BTC Spot ETF başvurularını “yetersiz” bulduğunu iddia etti. Bu haberle birlikte her şey değişti ve Bitcoin ani bir fiyat düşüşüyle 29.500 dolara kadar geriledi. Ancak boğalar tekrar güçlendi ve şu anda Bitcoin neredeyse tüm kayıpları telafi etti ve daha yüksek bir seviyede işlem görüyor.

Bitcoin’in piyasa değeri şu anda yaklaşık 600 milyar dolar civarında, ancak altcoinlere olan hakimiyeti büyük ölçüde azaldı ve %50’nin altına düştü. Aslında, son 24 saatte bu metrik neredeyse %1 düştü.

bitcoin
bitcoin (btc) 30 bin doları geri alırken, litecoin 100 doların üzerine çıktı! 3

LTC 14 Ayın En Yüksek Seviyesini Görüyor

Dün, Litecoin’in fiyat hareketi, birkaç ayın en yüksek seviyesine, 100 doların biraz altına çıktığını gösterdi. Bu, ağın hash oranının bir sonraki yarılanma öncesinde bir tüm zamanların en yüksek seviyesine sıçradığı zamana denk geldi. Nisan 2022’den bu yana ilk kez, LTC sahipleri için manzara son 24 saat içinde bir kez daha iyileşti ve varlık 110 doların üzerine çıktı.

Dogecoin, Polkadot, Ethereum Classic ve Lido DAO gibi daha büyük sermayeli altcoinler, günlük olarak %7’ye varan kazançlar elde etti ve önemli performans gösterdiler.

BitcoinSV, %18’lik bir artışla 50 doların üzerine çıkarak ilk 50 altcoin arasında en hızlı yükselenlerden biri oldu.

ETH ve BNB %1,5 artışla sırasıyla 1.900 dolar ve 240 doların üzerine çıktı.

Toplam kripto piyasası değeri, 1,2 trilyon doların biraz altında nispeten sabit kaldı.

bitcoin
bitcoin (btc) 30 bin doları geri alırken, litecoin 100 doların üzerine çıktı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.