Bitcoin 30 Bin Doları Geri Aldı, İşte Bir Sonraki Artış Hedefi!

Bitcoin 30 Bin Doları Geri Aldı, İşte Bir Sonraki Artış Hedefi!
0

Bitcoin yaklaşık 30 bin doları toparlayabilse de, daha makro ölçekte durumun aynı kaldığını belirtmek önemlidir. Kripto para birimi hala 28 bin dolar ile 31 bin dolar arasında işlem görüyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Son iki günün fiyat yapısına göre, 35 bin dolar seviyesine ve 50 günlük hareketli ortalamaya doğru bir yükseliş hareketi söz konusu olabilir.

Bununla birlikte, Bitcoin’in grafikte belirtilen direnç seviyelerinden (kırmızı kutular) birinden reddedilmesi ve 24 bin dolarlık talep bölgesini yeniden test etme olasılığı ile 28 bin ila 30 bin dolar aralığına düşmesi muhtemel görünüyor.

Öte yandan, fiyat bu direnç seviyelerini kırarsa, bir sonraki hedef 40 bin dolarlık arz bölgesi ile 100 günlük hareketli ortalamanın önemli kesişimi olacaktır. Bununla birlikte, son birkaç aydaki büyük düşüş momentumu göz önüne alındığında, 35 bin dolarlık bölgeden erken bir ret daha olası bir senaryo olacaktır.

bitcoin
bitcoin 30 bin doları geri aldı, i̇şte bir sonraki artış hedefi! 4

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde fiyat hala 28 bin dolar ile 31 bin dolar arasında sıkışıp kalıyor. Geçen hafta, bir ayı tuzağı ve uzun pozisyonların durma avı olabilecek sahte bir düşüş kırılması meydana geldi. Fiyat şu anda ivme ile 31 bin dolar seviyesine yaklaşıyor ve bunun üzerine çıkarak 35 bin dolar seviyesine doğru bir yükseliş hareketi başlatabilir.

Bununla birlikte, RSI göstergesi, bu zaman diliminde fiyatın aşırı satın alındığını ve bir yükseliş kırılmasından önce geri dönüşün hala mümkün olduğunu gösteriyor. 24 bin dolara doğru bir düşüş ayağından önce 35 bin dolara yükseliş baskısı, bu zaman diliminde hala daha olası senaryo.

bitcoin
bitcoin 30 bin doları geri aldı, i̇şte bir sonraki artış hedefi! 5

Zincir Üzerinde Analizi

Bu grafik, CryptoQuant’tan UTXO değer bantlarından (10K BTC’den fazla) ve Bitcoin fiyatından oluşur. Bu metrik, büyük oyuncuların birikim ve dağıtım davranışlarını izler.

Metrik arttığında, daha büyük yatırımcılar arasındaki birikimin bir göstergesidir, metrikteki düşüş ise şeffaf bir dağılıma işaret eder.

Grafikten de anlaşılacağı gibi, piyasa şu anda yoğun bir birikim aşamasında. Momentum, büyük çöküşün meydana geldiği Mayıs 2021’de olduğundan çok daha önemli ve Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65 bin doları kaydettikten sonra 29 bin dolara düştü.

Öte yandan, son kan banyosu sırasında UTXO Sayısı (10K BTC’den fazla) yükseldi. Bir sonraki önemli yükseliş hareketi muhtemelen bu orta vadeli birikim/teslimiyet sona erdiğinde başlayacak.

bitcoin
bitcoin 30 bin doları geri aldı, i̇şte bir sonraki artış hedefi! 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap