Bitcoin 30 Bin Doları Ele Geçiremedi, Ethereum PoS Birleşmesi Ropsten Testnet’te Başarılı: Bu Haftanın Kripto Özeti

Bitcoin 30 Bin Doları Ele Geçiremedi, Ethereum PoS Birleşmesi Ropsten Testnet’te Başarılı: Bu Haftanın Kripto Özeti
0

Bitcoin’in son yedi gün içinde 30 bin doların üzerinde toparlanma girişimleri boşunaydı. Bu arada, Ethereum geliştiricileri PoS’u Ropsten’in test ağına birleştirmede başarılı oldular.

Bitcoin

bitcoin
bitcoin 30 bin doları ele geçiremedi, ethereum pos birleşmesi ropsten testnet'te başarılı: bu haftanın kripto özeti 2

Olaylı geçen hafta, herhangi bir yönde belirleyici bir değişiklikle sonuçlanmadı. Pazar aşağı yukarı yedi gün öncekiyle aynı seviyede ve hafif bir düşüş kaydetti.

Bitcoin ile başlayarak, kripto para birimi geçen hafta bir hız trenine bindi. Ancak Pazartesi sabahı, Bitcoin yükselmeye başladı, 31.500 $’a ulaştı ancak 32.000 $ seviyesine itiraz edemedi. Bu noktada satıcılar hızlandı ve Salı günü fiyatı 30 bin dolara geri çekti.

Ertesi gün, boğalar ona bir kez daha şans verdi ve bir kez daha kritik 32 bin dolar seviyesini test etti. Ne yazık ki, onu fethedemediler, sonunda savaşı kaybettiler ve hatta kripto para birimi şu anda aşağıda işlem gördüğü için 30 bin doları kaybettiler.

Pazarın geri kalanı da kırmızıya boyanmıştır. Ethereum bu hafta %4.9 düştü. Bununla birlikte, temel bir bakış açısından, durum ETH için umut verici görünüyor. Geliştiriciler, Proof of Stake konsensüs algoritmasını Ropsten test ağına birleştirmede başarılı oldular, ETH 2.0’a doğru önemli bir adım.

BNB %3,9, XRP %3,8, SOL – %6,2, DOT – %10 vb. düştü. Cardano, düşüş göstermeyen tek ilk 10 kripto para birimidir, ancak bu yazının yazıldığı sırada yalnızca %1 artış göstermiştir.

Aynı zamanda, Bitcoin’in hakimiyeti pazarın geri kalanına göre payını ölçmenin yolu – yaklaşık %0,3 arttı. Bu, Bitcoin’in fiyat açısından altcoinlerden daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor.

Geçen hafta ilginç bir gelişme daha yaşandı. Stabilcoin lideri Tether (USDT) Tezos’ta piyasaya sürüldü ve yerel kripto para birimi XTZ’nin fiyatında önemli bir artışa neden oldu. Bunun dışında, Sir Anthony Hopkins ayrıca, takas edilemeyen jetonların çoğuna atladı ve hatta Snoop Dogg ve Jimmy Fallon’dan bazı tavsiyeler istedi.

Önümüzdeki yedi günün kripto para piyasasını nasıl şekillendireceğini ve bu dalgalı yan hareketin devam edip etmeyeceğini görmek ilginç olmaya devam ediyor.

Piyasa verileri

Piyasa Değeri: 1.267 Milyar Dolar | 24 Saat Hacmi: 65 Milyar Dolar | BTC Hakimiyeti: %44.5

BTC: 29,597 $ (-1,9%) | ETH: 1.742 $ (-%4,9) | ADA: 0,59 ABD doları (+%1)

Bu Haftanın Kaçırmayacağınız Kripto Manşetleri

Do Kwon ve Terraform Laboratuvarları Temyiz Davasını Kaybettikten Sonra SEC Soruşturmasına Uymalıdır. Do Kwon ve Terraform Labs, çeşitli otoritelerin yoğun incelemesiyle karşı karşıya kalmaya devam ediyor. ABD ve Güney Kore, mahkeme kararının ABD SEC tarafından şirkete ve kurucu ortağına mahkeme celplerine uymasını emretmek için başvuruda bulunması nedeniyle en son baskı yapan ülkeler oldu.

Oscar Ödüllü Aktör Anthony Hopkins, Snoop Dogg ve Jimmy Fallon’a NFT’leri Sordu. Efsanevi Oscar ödüllü aktör Sir Anthony Hopkins, NFT’lere giriyor. Rapçi Snoop Dogg ve gece programı sunucusu Jimmy Fallon’dan tavsiye istedi.

ApeCoin Henüz Ethereum Ekosisteminden Uzaklaşmıyor. Ethereum’dan ayrılma görüşmelerine rağmen, ApeCoin’in ağda kalması ve ayrıca bir katman-2 ölçekleme çözümünden faydalanması konusunda bir topluluk önerisi kesindi.

20 Milyon İyimserlik Simgesi (OP) Bir Transfer Hatasından Sonra Kaydırıldı. Resmi yayınlanmasından kısa bir süre sonra, Ethereum katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Optimism, 20 milyon jeton için kullanıldı. Ekip, bilgisayar korsanına zaten ulaştı ve yardım bekliyor veya ilgili makamlarla iletişime geçecek.

Stablecoin Lideri Tether (USDT) Tezos Blockchain’de Başlatıldı. Önde gelen stablecoin, USDT, Tezos Blockchain’de piyasaya sürüldü. Bu aynı zamanda ağın yerel kripto para birimi olan XTZ’nin haberleri takiben aylık en yüksek seviyeye fırlamasına neden oldu.

Ethereum Proof of Stake Merge, Ropsten Testnet’te Yayınlanıyor. Ethereum’un en eski test ağı – Ropsten – şimdi bloklarını oluşturmak için iş kanıtı madenciliğinden uzaklaşarak bir hisse kanıtı konsensüs algoritması kullanıyor Bu, ETH 2.0’ın yaklaşmakta olan ana ağ birleştirmesinin artan beklentisiyle geliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap