Bitcoin 30 Bin Dolar Civarında Seyrederken Solana (SOL) 20 Dolara İlerliyor!

Bitcoin 30 Bin Dolar Civarında Seyrederken Solana (SOL) 20 Dolara İlerliyor!

Bitcoin, Cuma günündeki hızlı dalgalanmalardan sonra duruldu ve şu anda 30.500 $ seviyesinde nispeten stabil kaldı.

Flow, bugün büyük bir artış olan %20’nin ardından 0,65 doların üzerine çıkarak en iyi performansını sergiliyor.

Altcoinler genellikle hafta sonlarında daha az hareketliyken, SOL bugün büyük tokenlardan en önemli kazanan olarak öne çıkıyor.

BTC 30.000 Doların Üzerinde

Geçen hafta, Bitcoin birkaç ayın en yüksek seviyesi olan 31.000 doların üzerine çıkarak büyük bir düşüş yaşadı, 26.500 dolardan başlayarak. Ayılar, fiyat artışını durdurma girişiminde bulundu, ancak yalnızca bir sıkışma aralığında, son yedi gün boyunca 30.000 ila 31.000 dolar arasında kalmayı başardı.

Cuma günü, SEC’in BlackRock, Fidelity ve diğerleri tarafından yapılan en son Bitcoin Spot ETF başvurularının sözde kritik bilgilerden yoksun olduğu için reddedilebileceği haberleriyle her şey değişti.

BTC, ani bir düşüşle 31.000 dolardan 10 günlük en düşük seviye olan 29.500 dolara (Bitstamp’ta) geriledi. Ancak boğalar kısa sürede harekete geçti ve kripto para birimini yukarı doğru iterek Cumartesi günü 30.500 dolara doğru bir toparlanma sağladı. Son 24 saat oldukça sakin geçti ve varlık bu seviyelerde kalmaya devam etti. Bu nedenle, piyasa değeri hala 600 milyar doların biraz altında ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti yaklaşık %50 civarında.

bitcoin
bitcoin 30 bin dolar civarında seyrederken solana (sol) 20 dolara i̇lerliyor! 3

SOL 20 Dolara Doğru

Son birkaç hafta içinde Altcoin’ler etkileyici fiyat artışları yaşadı ve bazıları öne çıktı. Özellikle Bitcoin Cash, haftalık %100’ün üzerinde bir artışla dikkat çekti ve bu haftanın başlarında 320 doların üzerine çıkarak 14 ayın en yüksek seviyesini kaydetti.

LTC’de durum benzerdi, çünkü dün 110 doların üzerinde 14 aylık yeni bir zirve yaşandı. Ancak LTC, DOGE, ETH, TRX, DOT, BCH ve SHIB gibi diğer altcoin’lerdeki grafiklerde küçük kayıplar yaşandığı için manzara artık daha az değişken hale geldi.

XRP neredeyse %3’lük bir artış gösterdi, ancak hala 0,5 doların altında işlem görüyor. Öte yandan SOL, yaklaşık %5 artışla 19 doların üzerine çıktı.

Toplam kripto piyasası değeri bir günde sadece 10 milyar dolar arttı, ancak CoinMarketCap’de hala 1,2 trilyon dolarlık bir değere ulaşmayı başardı.

bitcoin
bitcoin 30 bin dolar civarında seyrederken solana (sol) 20 dolara i̇lerliyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.