Bitcoin 3 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıkarken Kripto Piyasaları Günde 120 Milyar Dolar Ekliyor!

Bitcoin 3 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıkarken Kripto Piyasaları Günde 120 Milyar Dolar Ekliyor!
0

Bitcoin ve altcoinler kayda değer kazançlar elde ettiğinden, kripto piyasa değeri günde yaklaşık 120 milyar dolar arttı.

Bitcoin etkileyici bir yükseliş kaydetti ve yılın başından bu yana ilk kez 48.000 dolara yaklaştı. Alternatif madeni paralar da Solana, Polkadot, Avalanche, Dogecoin, Shiba Inu ve daha fazlasının etkileyici günlük kazançlarıyla yeşilde iyi durumda.

Bitcoin, 12 Haftanın En Yüksek Seviyesinde

Bitcoin, 16 Mart’ta 40.000 doların üzerine çıktı ve o zamandan beri geriye bakmadı. Daha öncede Cuma günü bildirildiğine göre, birkaç yakın görüşmeden sonra, varlık yavaş yavaş diğer yuvarlak sayılı kilometre taşlarını geri almaya başladı ve sonuçta birkaç gün önce 45.000 $’a ulaştı.

Hafta sonu oldukça sakin bir şekilde başladı, çünkü BTC biraz geri çekildi ancak yine de 44.000 ila 45.000 $ arasında kaldı.

Her şey değişmeden önce Pazar da ilk başta nispeten yavaş bir gündü. Kripto para birimi saatler içinde yaklaşık 3.000 dolar yükseldi ve gün içi en yüksek 47.800 dolara yükseldi. Üstelik bu, varlığın 2 Ocak’tan bu yana en yüksek fiyat etiketi oldu. Büyük fiyat artışı aynı zamanda 400 milyon doların üzerinde tasfiyeye yol açtı.

Şu an itibariyle, BTC hafifçe geri çekildi ve 47.000 dolara yakın duruyor. Bununla birlikte, piyasa değeri 900 milyar dolara yaklaştı.

bitcoin
bitcoin 3 ayın en yüksek seviyesine çıkarken kripto piyasaları günde 120 milyar dolar ekliyor! 3

Altcoinler Yeşile Bürünüyor

Çoğu altcoin hafta sonu boyunca oldukça hareketsiz kaldı, ancak bitcoin’e benzer şekilde günlük ölçekte yükseldi.

Ethereum da aylardır ilk kez 3.300 doların üzerine çıktı ve ikinci en büyük kripto para birimi %5 arttı. Binance Coin, %3’lük bir artışın ardından 430 doların kuzeyinde.

Ripple, Cardano ve Terra, benzer fiyat pompalarını 0,86 $, 1,18 $ ve 95 $ olarak işaretledi. Solana, Polkadot, Avalanche, Dogecoin, Shiba Inu ve CRO’dan daha fazla kazanç geliyor – bunların tümü %6 ile %8 arasında arttı.

Gnosis (%28), Holo (%28), Filecoin (%25), Zilliqa (%18), EOS (%18), VeChain (%18), ICP (%15), eCash (15) ile daha fazla artış görülüyor. %), ve diğerleri.

Sonuç olarak, kripto para piyasa değeri bir günde 120 milyar dolar artarak 2,1 trilyon doların üzerinde çok ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

bitcoin
bitcoin 3 ayın en yüksek seviyesine çıkarken kripto piyasaları günde 120 milyar dolar ekliyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap