Bitcoin (BTC) 29,8 Bin Doları Aşamadı, İşte Bir Sonraki Destek Bölgesi!

Bitcoin (BTC) 29,8 Bin Doları Aşamadı, İşte Bir Sonraki Destek Bölgesi!

Bitcoin’in 29 bin doların altına düşmesi, kısa vadeli satış baskısını gösterdi. Ancak 2 Mayıs’taki yükseliş emri bloğu, boğaların olumlu bir tepki vermesine neden olabilir. Şu anda, Bitcoin (BTC) 30 bin dolarlık direnç seviyesinin altında yoğun satış baskısıyla karşı karşıya. Boğalar henüz bu seviyeyi destekleyememiş olsalar da, Nisan ayından beri BTC fiyatını yavaşça yukarı doğru itiyorlar. Günlük zaman diliminde piyasa yapısı yükselişe geçmiş olsa da, daha düşük zaman dilimleri fiyatların düşeceğine işaret ediyor.

Daha yüksek zaman dilimleri boğalar için bir umut kaynağı olabilir, ancak daha düşük zaman dilimlerinde satıcıların açık bir üstünlüğü var. Düşüş emri bloğunun reddedilmesi, bir sonraki düşüş hedefinin 28 bin doların altında olabileceğini gösteriyor.

Yapıdaki kırılma kısa vadede güçlü bir avantaj sağladı.

bitcoin
bitcoin (btc) 29,8 bin doları aşamadı, i̇şte bir sonraki destek bölgesi! 3

İki saatlik grafikte, kırmızıyla vurgulanmış bir aşağı yönlü emir bloğu görülmekte. BTC boğaları, son iki gün içinde fiyatları 29.6 bin dolar seviyesinin üzerine çıkaramadığı için saygı görmekte. Reddedilme, BTC’nin 28.6 bin dolar seviyesine düştüğünü ve piyasa yapısını bozduğunu göstererek düşüş eğilimine girdiğini ortaya koydu.

Muhteşem Osilatör, son 12 saat içinde histogramında azalan düşüş momentumunu göstermek için yeşil çubuklar oluşturdu. Bu, BTC’nin bu süre zarfında 28.6 bin dolardan sıçramasına karşılık geldi. Bu yazının yazıldığı sırada, Bitcoin yaklaşık %2’lik bir artışla 28.871 dolardan el değiştiriyor, yerel düşük seviyelerden sıçradı.

Son iki gün içinde OBV, güçlü satış baskısını göstermek için keskin bir düşüş yaşadı. Piyasa yapısındaki kırılma ile birleştiğinde, Bitcoin’in yeniden düşüşe geçme ihtimali yüksekti. 28.7 bin dolarlık desteğin altında, 27.7 bin dolarlık bir yükseliş emri bloğu yer almaktaydı. Bu bölgenin yeniden test edilmesi, fiyat tablolarında yükseliş tepkisi sağlayabilir.

Açık Faiz, düşüş eğiliminin yükseldiğini gösterdi.

bitcoin
bitcoin (btc) 29,8 bin doları aşamadı, i̇şte bir sonraki destek bölgesi! 4


6 Mayıs’ta fonlama oranı negatif bölgeye düşerek bu yazı yazılırken tekrar oraya geri döndü. Aynı zamanda, Açık Faiz de BTC’nin 29.8 bin dolarlık bölgeyi aşamamasının ardından düşüş gösterdi.

Daha kısa zaman dilimlerinde piyasa yapısındaki kırılma, BTC’nin yeniden düşüş görebileceği bir gelişmeydi. Negatif fonlama oranları, kısa pozisyonların çoğunlukta olduğunu gösterirken, Açık Faiz de kısa vadeli düşüş eğilimine işaret etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.