XRP, SOL ve BCH %6 Düşerken, Bitcoin 29.000 Dolarla Mücadele Ediyor!

XRP, SOL ve BCH %6 Düşerken, Bitcoin 29.000 Dolarla Mücadele Ediyor!

Son günlerde kripto piyasasında yaşanan olaylar oldukça dikkat çekici. Sadece bir günde, toplam kripto piyasası değeri tam 40 milyar dolar düşüş gösterdi. Bu düşüşle birlikte Bitcoin, 30.000 doların üzerindeki seviyeyi koruyamayarak daha da kötü bir duruma düştü ve yeni bir aylık düşük seviye olan 29.000 doların hemen altına geriledi.

Bitcoin’ın yaşadığı düşüşün yanı sıra, diğer birçok altcoin de büyük oranda değer kaybetti. Özellikle XRP, SOL, BCH ve bazı diğer kripto para birimleri, bir günde %5’ten fazla değer kaybederek aynı derecede kötü bir durumda bulunuyor.

Bu düşüş, kripto piyasasının oldukça dalgalı ve hassas yapısını bir kez daha gözler önüne seriyor. Yatırımcılar için oldukça zorlu bir süreç olabilir ve dikkatli olmak gerekebilir.

Bitcoin Aylık En Düşük Seviyede

Bitcoin, Ripple’ın SEC ile mahkemede kazandığı zaferden sonra önemli bir fiyat artışı yaşamıştı. İki hafta önce BTC, piyasadaki genel yükselişle birlikte 32.000 doların biraz altında, birkaç ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Ancak, bu yükselişin ardından yavaş yavaş yutturmaca azalmaya başladı ve Bitcoin, birkaç gün içinde 30.000 doların biraz üzerine düştü. Ardından piyasada durgunluk yaşandı ve BTC, çoğunlukla 30.000 dolar seviyesinin civarında dalgalandı.

Son günlerde yaşanan gelişmeler ise Bitcoin için daha kötü bir tabloya işaret ediyor. Dün, Bitcoin 30.300 dolardan reddedilerek bir bin dolardan fazla düşüş yaşadı ve bu durum, 29.000 doların hemen altındaki bir ayın en düşük seviyesine gerilemesine neden oldu. BTC o tarihten beri birkaç yüz dolarlık bir artış göstermeyi başardı, ancak piyasa değeri 565 milyar dolara düşerek ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti %48,5 ile sıkı duruyor.

bitcoin
xrp, sol ve bch %6 düşerken, bitcoin 29.000 dolarla mücadele ediyor! 3

Altcoinler Kanıyor

Kripto piyasasında son dönemde yaşananlar oldukça dikkat çekici. Birçok alternatif madeni para da Bitcoin gibi zorlu günlerden geçiyor. Özellikle Ethereum ve Ripple kaynaklı aldatmacanın etkisi altında kalmış gibi görünüyorlar.

Ethereum, bir süre 2.000 doların üzerinde kalmayı başarmıştı, ancak son zamanlarda yaşanan küçük günlük düşüşlerle birlikte 1.850 dolara geriledi. Diğer alternatif madeni paralar da benzer şekilde düşüş yaşıyor. Binance Coin, Tron, Polygon, Litecoin, Polkadot, TONCOIN, Shiba Inu gibi birçok madeni para da günlük %5’ten fazla kayıplar yaşadı.

Özellikle Ripple, Solana, Bitcoin Cash, Stellar, NEAR Protocol, Aptos gibi kripto varlıklarında daha büyük düşüşler görülüyor. Bu düşüşlerin nedenleri arasında Twitter’daki DOGE ödeme spekülasyonları gibi farklı faktörler de rol oynayabilir.

Bu düşüşlerle birlikte, tüm kripto varlıklarının toplam piyasa değeri dünkü zirveden bu yana 40 milyar doların üzerinde bir düşüş yaşayarak 1.165 trilyon dolara geriledi.

bitcoin
xrp, sol ve bch %6 düşerken, bitcoin 29.000 dolarla mücadele ediyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.