Bitcoin 29 Bin Seviyenden Düşerken Bu Altcoin Yükselişe Geçti!

Bitcoin 29 Bin Seviyenden Düşerken Bu Altcoin Yükselişe Geçti!

Bitcoin fiyatındaki son düşüş, kısa süre önce 29.000 doların üzerinde işlem gören varlığı geçici olarak etkilemiş görünüyor.

Son zamanlarda Arbitrum tarafından piyasaya sürülen token, ilk 100 altcoin arasında en iyi performans gösterenler arasında yer alıyor.

Bugün çoğu altcoin küçük düşüşler yaşarken, XRP rallisini durdurarak günlük %5,5’lik bir düşüş kaydetti.

Bitcoin Gözünü 29 Bin Dolara Dikti

Bitcoin, ABD CFTC’nin Binance’e karşı açtığı davayı takiben önemli bir yükseliş yaşamıştı. Ancak Binance CEO’su Changpeng Zhao, fiyat düşüşünü durdurmak için müdahale etti ve varlık Pazartesi günü kısa bir süre içinde 28.000 dolardan 26.500 doların altına düştü.

Ancak bu düşüş sadece kısa süreli oldu ve Bitcoin ilerleyen günlerde yeniden toparlanmaya başladı. Dün 28.000 doların üzerine çıkarak, bugün de bir miktar artış yaşadı ve 29.000 doların biraz üzerine çıktı.

Ancak ayılar hızlanarak fiyat artışına izin vermedi. Sonuç olarak, BTC şu anda 29.000 doların altında işlem görüyor. Günlük ölçekte hala biraz yeşil renkte olsa da, fiyatlar düşüş eğiliminde.

Piyasa değeri 550 milyar doların üzerinde kalan birincil kripto para birimi, altcoinler üzerindeki hakimiyetini artırmaya devam ediyor. Şu anda, altcoinlerin piyasa hakimiyeti %46,6 seviyesinde bulunuyor.

bitcoin
bitcoin 29 bin seviyenden düşerken bu altcoin yükselişe geçti! 3

ARB Yeşile Döndü

Geçtiğimiz hafta, kripto topluluğunda en çok beklenen airdroplardan biri gerçekleşti. Arbitrum, yeni yerel tokenı ARB’yi dağıttı ve bunun sonucunda varlık, ilk birkaç gün boyunca aşırı oynaklıkla karşı karşıya kaldı. Ancak, günlük ölçekte %10’luk bir artış, ARB’yi en iyi performans gösterenler arasına yerleştirdi ve şu anda 1,4 doların üzerinde işlem görüyor.

Orta büyüklükteki alt gruplardan HBAR ve ALGO da etkileyici kazançlar elde ederken, daha büyük kapaklı kripto para birimleri Ethereum, Binance Coin, Cardano, Dogecoin, MATIC, Solana, Polkadot, Litecoin ve Shiba Inu, kayıplar yaşadılar.

Ripple’ın XRP’si geçtiğimiz hafta %60’ın üzerinde yükselmişti, ancak şimdi %5,5 oranında düşüş yaşadı ve 0,5 doların üzerinde işlem görüyor.

Toplam kripto piyasası değeri, günlük 15 milyar doların biraz üzerinde kaybetmesinin ardından 1,2 trilyon doların altına düştü.

bitcoin
bitcoin 29 bin seviyenden düşerken bu altcoin yükselişe geçti! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.