Bitcoin 29 Bin Civarındayken, PEPE Bu Haftayı %350 Artışla Kapatıyor!

Bitcoin 29 Bin Civarındayken, PEPE Bu Haftayı %350 Artışla Kapatıyor!

Bitcoin, dün 30.000 $ seviyesini aşmayı başaramadı ve ardından 1.500 $’ın üzerine düşerek reddedildi.

PEPE, haftalık olarak üç haneli bir artış göstererek, en büyük 50 kripto para birimi arasında kendine yer buldu.

ETH, 1.900 dolar seviyesinin üzerinde kalmaya çalışırken, SHIB ise %4’ün üzerinde bir düşüş yaşadı. Diğer altcoinler ise Laos’ta günlük bazda bir miktar düşüş kaydetti.

Bitcoin 29.000 Dolara Geri Döndü

Bitcoin, olumsuz bir hafta başlangıcında 27.800 doların altına düşmesine rağmen hızla toparlandı ve Perşembe günü 29.000 dolara kadar yükseldi. Bu, ABD Merkez Bankası’nın son faiz artırımından sonra bile gerçekleşti.

Cumartesi sabahı kripto para birimi yükselişe geçerek 29.900 dolara ulaştı. Boğalar, hedefledikleri 30.000 $ seviyesine ulaşmaya çalışırken, ayılar hızlandı ve BTC’yi sert bir şekilde güneye itti.

Sonuç olarak, Bitcoin hızla 1.500 doların üzerine düştü ve günlük en düşük seviyesi olan 28.400 dolara (Bitstamp’ta) kadar geriledi. Ancak daha sonra biraz toparlanarak şu anda yaklaşık 29.000 $ seviyesinde işlem görüyor. BTC gün içinde hala %1,5 aşağıda ve piyasa değeri 560 milyar dolara düştü. Ancak, altcoinler üzerindeki hakimiyeti CoinMarketCap’te biraz artarak %47,2’ye yükseldi.

bitcoin
bitcoin 29 bin civarındayken, pepe bu haftayı %350 artışla kapatıyor! 3

PEPE’nin Şovu


Son birkaç haftada, kripto ve memecoin alanında yeni bir çılgınlığın PEPE yaşandığı söylenebilir. Nisan ortasında piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra hızla yükseldi. Geçtiğimiz hafta %350’lik büyük bir artış gösterdi ve şu anda piyasa değerine göre en büyük 45. kripto para birimi konumunda bulunuyor. En son büyük artış, Binance’te Floki Inu ile birlikte listelendikten sonra gerçekleşti.

Ancak, daha büyük sermayeli altcoinlerin çoğu daha az elverişli bir konumda. ETH son 24 saatte %2,5’ten fazla düşüş yaşayarak tekrar 1.900 doların altına düştü. Binance Coin, Ripple, Cardano, Dogecoin, MATIC, Solana, Polkadot, Tron ve Litecoin de kırmızıda.

Shiba Inu, daha büyük sermayeli altcoinlerden en çok düşen %4,5’lik düşüşle oldu.

Toplam piyasa değeri gün içinde yaklaşık 25 milyar dolar kaybetti ve 1,2 trilyon dolarlık metriğin altına düştü.

bitcoin
bitcoin 29 bin civarındayken, pepe bu haftayı %350 artışla kapatıyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.