Bitcoin (BTC) 28.000 Doların Altına Düşerken, Ripple (XRP) Günlük %5 Arttı!

Bitcoin (BTC) 28.000 Doların Altına Düşerken, Ripple (XRP) Günlük %5 Arttı!

Dün Bitcoin, neredeyse 28.500 dolarla üç haftanın en yüksek seviyesini gördükten sonra hızla değer kaybetmeye başladı ve şu anda 28.000 doların altında işlem görüyor.

Son 24 saat içerisinde XRP ve LDO benzer oranlarda değer kazandı.

Ripple (XRP) ve Lido DAO (LDO) dışında diğer birçok altcoin, dünkü kazançların ardından bugün daha sakin bir seyir izliyor.

Bitcoin, 28.000 Doların Altına Geriledi

Son bir haftada, birincil kripto para birimi nispeten sakin bir hafta geçirerek 7 günlük fiyat aralığının aylar içindeki en düşük seviyesine geriledi. BTC’nin fiyatı Perşembe günü 26.000 doların altına düşerek iki haftanın en düşük seviyesini gördü.

Ancak boğalar bu noktada harekete geçti ve varlığı yukarı doğru yönlendirdi. Hafta sonuna gelindiğinde, Bitcoin yaklaşık 27.000 dolar seviyesine geri döndü.

Pazar günü bu seviyenin üzerine çıktı ve Pazartesi sabahı ABD hükümetinin borç limitini yükseltme konusunda anlaşmaya vardığı haberleriyle yükselişini sürdürdü. Bu, 9 Mayıs’tan bu yana ilk kez fiyatın 28.500 dolara yükselmesini sağladı.

Ancak Bitcoin yükseliş trendini sürdüremedi ve kısa süre sonra geri çekildi. Şu anda kripto para birimi, 28.000 doların hemen altında mücadele ediyor. Piyasa değeri 540 milyar dolara düşerken, BTC’nin altcoinler üzerindeki hakimiyeti sakin bir şekilde %46,6 seviyesinde bulunuyor.

bitcoin
bitcoin (btc) 28.000 doların altına düşerken, ripple (xrp) günlük %5 arttı! 3

XRP ve LDO %5 Yükseldi

Dün çoğu altcoin etkileyici fiyat artışları yaşadı, ancak günlük ölçekte bu artışlar ikiye katlanamadı. Ethereum, 1.900 dolar seviyesini geri kazandı ve küçük bir artışın ardından bu seviyenin üzerinde durmaya devam ediyor.

Binance Coin, Dogecoin, Tron, Polygon, Shiba Inu ve Avalanche hafifçe düşüş yaşarken, ADA, SOL, DOT ve LTC küçük kazançlar elde etti.

Ripple, ilk 10 altcoin arasında kayda değer bir fiyat artışıyla tek istisna oldu. XRP günlük %5 artarak 0,5 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Lido DAO‘nun tokeni de XRP’nin artışını takip ederek, varlık şu anda 2,2 doların üzerinde işlem görüyor.

Toplam kripto piyasası değeri, dünkü zirveden bu yana 15 milyar dolar gerileyerek 1.160 trilyon doların biraz altında bulunuyor.

bitcoin
bitcoin (btc) 28.000 doların altına düşerken, ripple (xrp) günlük %5 arttı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.