Bitcoin 28 Bin Doların Altına Düşerken, Bu 2 Altcoin Piyasaya Meydan Okudu!

Bitcoin 28 Bin Doların Altına Düşerken, Bu 2 Altcoin Piyasaya Meydan Okudu!

Bitcoin’in sorunları ise üçüncü gününde de devam etti ve yaklaşık 27.000 $ seviyesine inerek bir fiyat düşüşü yaşadı.

Lido DAO (LDO) ve Bitcoin Cash (BCH), ilk 50 altcoin arasında, istisnai olarak kayda değer kazançlar elde eden iki coin oldu.

Diğer birçok altcoin de zarar gördü ve MATIC, SOL, DOGE ve LTC gibi coinler en çok değer kaybedenler arasında yer aldı. Ancak LDO ve BCH, diğer coinlere göre daha iyi performans gösterdi.

Bitcoin’in Yeni Düşük Seviyesi

Birincil kripto para birimi, etkileyici bir yükselişle neredeyse 30.000 dolara çıkmıştı. Ancak, bu seviyeyi koruyamaması, sorunların yaklaşmakta olduğunu gösteriyordu.

Ayılar piyasanın kontrolünü ele geçirerek BTC’yi güneye, 29.000 doların altına çekti. Pazar günü bu seviyede kalmıştı ve Pazartesi günü daha da kötüleşti. Sonuç olarak, varlık bin dolar daha düştü.

Son 24 saatte, boğalar için daha da fazla acı yaşandı. Bitcoin, başka bir fiyat düşüşüyle 28.000 dolardan 27.200 doların biraz üzerine çıktı. O zamandan beri birkaç yüz dolar yükseldi, ancak gün içinde hala %1’den fazla düşüş var. Bu nedenle, bitcoin’in piyasa değeri 535 milyar dolara düştü. Sadece referans olarak, Cuma gecesi bu rakam 560 milyar doların oldukça üzerindeydi.

Ayrıca, altcoinler üzerindeki hakimiyeti de biraz gerileyerek %47’nin biraz altına indi.

bitcoin
bitcoin 28 bin doların altına düşerken, bu 2 altcoin piyasaya meydan okudu! 3

BCH ve LDO Piyasa Duyarlılığına Karşı Çıkıyor

Son birkaç gündür altcoinler de keyifli günler geçirmiyorlar. Ethereum, hafta sonunda 1.900 doların oldukça üzerindeydi ancak şu anda 1.850 doların altına düştü. Binance Coin, bu satırları yazarken 340 dolardan 315 dolara düştü.

XRP, DOGE, MATIC, SOL ve LTC gibi diğer altcoinler daha da büyük kayıplar yaşadı. Bu altcoinlerin hepsi bir günde %5’e kadar düştü.

Buna karşılık, Bitcoin Cash ve Lido DAO kazançlarını sürdürüyorlar. Her iki varlık da yaklaşık %7 arttı. Sonuç olarak, BCH 120 dolardan işlem görürken, LDO 1,8 doların üzerinde işlem görüyor.

Ancak toplam kripto piyasası değeri bir kez daha düşüş yaşadı. Günler önce 1,2 trilyon doların üzerinde olan metrik, şimdi CMC’de 1,140 trilyon dolar seviyelerinde.

bitcoin
bitcoin 28 bin doların altına düşerken, bu 2 altcoin piyasaya meydan okudu! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.